Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: XVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ZAMOYSKIEGO vs VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA IV. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 64 | 72,2% Me: 75% · σ: 13,2% · Mo: 73% | 38 | 8 | 66 | 74,0% Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 68% | 30 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 68 | 68,6% Me: 74% · σ: 20,0% · Mo: 77% | 47 | 10 | 64 | 67,1% Me: 68% · σ: 18,7% · Mo: 83% | 56 | 11 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 57 | 74,6% Me: 77% · σ: 16,6% · Mo: 87% | 24 | 7 | 37 | 73% Me: 78% · σ: 19,1% · Mo: 58% | 32 | 9 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 43 | 76,6% Me: 80% · σ: 13,3% · Mo: 87% | 44 | 17 | 36 | 80,2% Me: 83% · σ: 12,0% · Mo: 83% | 22 | 12 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 29 | 76,1% Me: 83% · σ: 20,1% · Mo: 80% | 41 | 13 | 22 | 86,3% Me: 92% · σ: 15,0% · Mo: 95% | 3 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 81,4% Me: 90% · σ: 16,0% · Mo: 94% | 3 | 2 | 17 | 73,6% Me: 72% · σ: 19,6% · Mo: 100% | 10 | 3 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 28 | 85,8% Me: 88% · σ: 9,1% · Mo: 92% | 42 | 16 | 6 | 94% Me: 94% · σ: 1,8% · Mo: 92% | 1 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 205 | 97,1% Me: 98% · σ: 2,5% · Mo: 98% | 30 | 16 | 163 | 97,3% Me: 98% · σ: 3,4% · Mo: 100% | 16 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 174 | 92,2% Me: 95% · σ: 7,2% · Mo: 97% | 34 | 18 | 173 | 93,6% Me: 95% · σ: 7,2% · Mo: 98% | 10 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 205 | 92,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 298 | 58 | 163 | 95,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 137 | 27 |
| język hiszpański poziom rozszerzony (M) | 7 | 39,1% Me: 28% · σ: 21,3% · Mo: 28% | 52 | 21 | 7 | 74,9% Me: 78% · σ: 16,5% · Mo: -% | 9 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 212 | 80,9% Me: 82% · σ: 10,2% · Mo: 88% | 15 | 10 | 186 | 80,5% Me: 82% · σ: 10,2% · Mo: 83% | 22 | 13 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 58 | 65,8% Me: 66% · σ: 23,8% · Mo: 97% | 200 | 45 | 30 | 74,9% Me: 72,5% · σ: 18,3% · Mo: 66% | 60 | 17 |
| język polski ustny (M) | 211 | 84,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 324 | 21 | 186 | 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 679 | 41 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 211 | 93,0% Me: 96% · σ: 8,1% · Mo: 98% | 22 | 11 | 186 | 95,3% Me: 96% · σ: 5,8% · Mo: 100% | 4 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 162 | 73,7% Me: 76% · σ: 13,5% · Mo: 78% | 18 | 7 | 162 | 73,3% Me: 74% · σ: 14,9% · Mo: 72% | 22 | 9 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 21 | 76,8% Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 82% | 42 | 15 | 20 | 86,9% Me: 88% · σ: 9,6% · Mo: 88% | 5 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, XVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ZAMOYSKIEGO wypada lepiej w 6, a VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA IV w 11.
| Przedmiot | XVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ZAMOYSKIEGO | VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA IV | Różnica |
|---|---|---|---|
| język hiszpański | 39,1% | 74,9% | 35,7 pkt proc. |
| historia | 76,1% | 86,3% | 10,2 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 76,8% | 86,9% | 10,1 pkt proc. |
| język polski | 65,8% | 74,9% | 9,1 pkt proc. |
| język angielski | 85,8% | 94% | 8,2 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język hiszpański poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 35,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 7 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.