Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE TECHNIKUM W OŚWIĘCIMIU czy TECHNIKUM NR 2 W OŚWIĘCIMIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 41 | 33,0% Me: 30% · σ: 21,1% · Mo: 22% | 1490 | 4 | 8 | 29,5% Me: 26,5% · σ: 15,5% · Mo: -% | 1791 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 82 | 77,9% Me: 87% · σ: 21,3% · Mo: 88% | 1633 | 5 | 121 | 73,6% Me: 82% · σ: 22,9% · Mo: 95% | 2108 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 62 | 67,9% Me: 71,5% · σ: 22,3% · Mo: 83% | 1547 | 4 | 79 | 58,7% Me: 67% · σ: 28,7% · Mo: 87% | 2497 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 80 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1192 | 3 | 121 | 74,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2322 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 82 | 59,2% Me: 61% · σ: 18,0% · Mo: 58% | 1486 | 3 | 121 | 49,9% Me: 48% · σ: 16,2% · Mo: 35% | 2712 | 7 |
| język polski ustny (M) | 80 | 64,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2391 | 6 | 121 | 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1477 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 82 | 58,4% Me: 60% · σ: 22,3% · Mo: 76% | 1412 | 4 | 121 | 58,8% Me: 58% · σ: 21,0% · Mo: 40% | 1378 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 27 | 23,6% Me: 18% · σ: 23,4% · Mo: 2% | 1219 | 3 | 37 | 18,4% Me: 10% · σ: 16,3% · Mo: 4% | 1459 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 W OŚWIĘCIMIU ma wyższą zdawalność ogólną (91,7% vs 88,8%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE TECHNIKUM W OŚWIĘCIMIU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 2 W OŚWIĘCIMIU w 2.
| Przedmiot | SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE TECHNIKUM W OŚWIĘCIMIU | TECHNIKUM NR 2 W OŚWIĘCIMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 59,2% | 49,9% | 9,3 pkt proc. |
| język angielski | 83,5% | 74,3% | 9,3 pkt proc. |
| język angielski | 67,9% | 58,7% | 9,2 pkt proc. |
| język polski | 64,1% | 71,6% | 7,5 pkt proc. |
| matematyka | 23,6% | 18,4% | 5,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 9,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 82 osób w szkole A i 121 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.