Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE TECHNIKUM W OŚWIĘCIMIU i TECHNIKUM NR 1 W OŚWIĘCIMIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 41 | 33,0% Me: 30% · σ: 21,1% · Mo: 22% | 1490 | 4 | 7 | 36,6% Me: 35% · σ: 26,6% · Mo: 12% | 1242 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 82 | 77,9% Me: 87% · σ: 21,3% · Mo: 88% | 1633 | 5 | 89 | 83,6% Me: 90% · σ: 17,8% · Mo: 98% | 1086 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 62 | 67,9% Me: 71,5% · σ: 22,3% · Mo: 83% | 1547 | 4 | 82 | 69,4% Me: 77% · σ: 23,1% · Mo: 88% | 1406 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 80 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1192 | 3 | 89 | 80,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1575 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 82 | 59,2% Me: 61% · σ: 18,0% · Mo: 58% | 1486 | 3 | 89 | 54,4% Me: 57% · σ: 16,3% · Mo: 58% | 2112 | 5 |
| język polski ustny (M) | 80 | 64,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2391 | 6 | 89 | 71,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1568 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 82 | 58,4% Me: 60% · σ: 22,3% · Mo: 76% | 1412 | 4 | 89 | 58,2% Me: 62% · σ: 24,8% · Mo: 44% | 1437 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 27 | 23,6% Me: 18% · σ: 23,4% · Mo: 2% | 1219 | 3 | 43 | 17,2% Me: 12% · σ: 16,1% · Mo: 4% | 1534 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE TECHNIKUM W OŚWIĘCIMIU ma wyższą zdawalność ogólną (88,8% vs 87,5%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE TECHNIKUM W OŚWIĘCIMIU wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 1 W OŚWIĘCIMIU w 4.
| Przedmiot | SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE TECHNIKUM W OŚWIĘCIMIU | TECHNIKUM NR 1 W OŚWIĘCIMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 64,1% | 71,0% | 6,9 pkt proc. |
| matematyka | 23,6% | 17,2% | 6,4 pkt proc. |
| język angielski | 77,9% | 83,6% | 5,7 pkt proc. |
| język polski | 59,2% | 54,4% | 4,8 pkt proc. |
| geografia | 33,0% | 36,6% | 3,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 6,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 80 osób w szkole A i 89 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.