Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OŚWIĘCIMIU czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W OŚWIĘCIMIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Oświęcim | Zdawalność: 96,5%
📍 Oświęcim | Zdawalność: 84,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 27 | 49,3% Me: 53% · σ: 21,1% · Mo: 67% | 494 | 2 | 91 | 29,9% Me: 27% · σ: 15,2% · Mo: 23% | 1258 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 18 | 40,7% Me: 40,5% · σ: 20,0% · Mo: 12% | 493 | 2 | 21 | 20,4% Me: 15% · σ: 17,0% · Mo: 3% | 1005 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 46,0% Me: 50% · σ: 19,9% · Mo: 53% | 751 | 2 | 122 | 30,4% Me: 27% · σ: 15,7% · Mo: 25% | 1724 | 6 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 13 | 60,6% Me: 62,5% · σ: 20,8% · Mo: 80% | 257 | 1 | 13 | 49,1% Me: 50% · σ: 24,5% · Mo: -% | 565 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 143 | 86,0% Me: 90% · σ: 14,1% · Mo: 97% | 882 | 2 | 305 | 78,4% Me: 87% · σ: 21,9% · Mo: 95% | 1584 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 119 | 72,5% Me: 75% · σ: 18,4% · Mo: 93% | 1091 | 2 | 245 | 65,3% Me: 68% · σ: 23,1% · Mo: 68% | 1821 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 143 | 93,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 291 | 2 | 302 | 73,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2417 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 143 | 66,1% Me: 67% · σ: 11,1% · Mo: 75% | 742 | 2 | 306 | 55,3% Me: 57% · σ: 18,1% · Mo: 50% | 2011 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 40 | 38,9% Me: 37% · σ: 19,8% · Mo: 26% | 1178 | 3 | 82 | 40,1% Me: 37% · σ: 25,8% · Mo: 37% | 1112 | 2 |
| język polski ustny (M) | 143 | 77,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 900 | 2 | 303 | 70,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1574 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 143 | 71,2% Me: 78% · σ: 22,7% · Mo: 96% | 658 | 2 | 306 | 49,8% Me: 48% · σ: 21,8% · Mo: 42% | 2162 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 75 | 43,4% Me: 44% · σ: 21,5% · Mo: 58% | 520 | 2 | 52 | 14,8% Me: 9% · σ: 14,6% · Mo: 0% | 1695 | 6 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 22 | 39% Me: 36% · σ: 16,8% · Mo: 26% | 582 | 2 | 12 | 38,5% Me: 36% · σ: 28,5% · Mo: 8% | 591 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OŚWIĘCIMIU ma wyższą zdawalność ogólną (96,5% vs 84,4%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OŚWIĘCIMIU wypada lepiej w 12, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W OŚWIĘCIMIU w 1.
| Przedmiot | SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OŚWIĘCIMIU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W OŚWIĘCIMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 43,4% | 14,8% | 28,5 pkt proc. |
| matematyka | 71,2% | 49,8% | 21,4 pkt proc. |
| chemia | 40,7% | 20,4% | 20,3 pkt proc. |
| język angielski | 93,0% | 73,5% | 19,4 pkt proc. |
| biologia | 49,3% | 29,9% | 19,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 75 osób w szkole A i 52 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.