Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 2 czy TECHNIKUM W CHEŁMNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 30 | 37,4% Me: 33% · σ: 15,4% · Mo: 32% | 1193 | 4 | 23 | 37,7% Me: 35% · σ: 15,8% · Mo: 25% | 1184 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 113 | 76,4% Me: 83% · σ: 20,5% · Mo: 78% | 1784 | 5 | 48 | 77,4% Me: 81% · σ: 19,6% · Mo: 97% | 1688 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 81 | 65,9% Me: 70% · σ: 24,0% · Mo: 85% | 1765 | 5 | 32 | 66,3% Me: 69,5% · σ: 22,0% · Mo: 50% | 1719 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 112 | 76,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1995 | 4 | 48 | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2461 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 113 | 46,1% Me: 47% · σ: 18,2% · Mo: 57% | 3223 | 5 | 48 | 53,0% Me: 51% · σ: 12,9% · Mo: 50% | 2306 | 2 |
| język polski ustny (M) | 112 | 67,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1961 | 10 | 48 | 51,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3819 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 113 | 62,2% Me: 64% · σ: 23,2% · Mo: 28% | 1152 | 3 | 48 | 52,7% Me: 53% · σ: 17,2% · Mo: 56% | 1880 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM W CHEŁMNIE ma wyższą zdawalność ogólną (93,8% vs 86,6%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM W CHEŁMNIE w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 | TECHNIKUM W CHEŁMNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 67,7% | 51,6% | 16,1 pkt proc. |
| matematyka | 62,2% | 52,7% | 9,6 pkt proc. |
| język polski | 46,1% | 53,0% | 6,9 pkt proc. |
| język angielski | 76,9% | 73,2% | 3,6 pkt proc. |
| język angielski | 76,4% | 77,4% | 1,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 7,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 112 osób w szkole A i 48 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.