Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 2 vs TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 3 W CHEŁMIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 29945)

TECHNIKUM NR 2

📍 Chełm | Zdawalność: 86,6%

SZKOŁA B (RSPO: 20822)

TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 3 W CHEŁMIE

📍 Chełm | Zdawalność: 88,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 30 37,4% 🏆 Me: 33% · σ: 15,4% · Mo: 32% 1193 4 39 25,7% Me: 22% · σ: 15,8% · Mo: 18% 2181 6
język angielski poziom podstawowy (M) 113 76,4% 🏆 Me: 83% · σ: 20,5% · Mo: 78% 1784 5 110 63,5% Me: 65% · σ: 25,6% · Mo: 92% 3194 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 81 65,9% 🏆 Me: 70% · σ: 24,0% · Mo: 85% 1765 5 70 50,7% Me: 48% · σ: 23,5% · Mo: 23% 3283 9
język angielski ustny (M) 112 76,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1995 4 110 73,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2368 5
język polski poziom podstawowy (M) 113 46,1% Me: 47% · σ: 18,2% · Mo: 57% 3223 5 112 46,6% 🏆 Me: 48% · σ: 17,2% · Mo: 40% 3168 4
język polski ustny (M) 112 67,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1961 10 112 87,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 169 3
matematyka poziom podstawowy (M) 113 62,2% 🏆 Me: 64% · σ: 23,2% · Mo: 28% 1152 3 112 59,6% Me: 58% · σ: 16,1% · Mo: 60% 1315 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 53 24,6% 🏆 Me: 24% · σ: 20,9% · Mo: 0% 1176 3 22 12,6% Me: 5% · σ: 18,0% · Mo: 0% 1825 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 3 W CHEŁMIE ma wyższą zdawalność ogólną (88,4% vs 86,6%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 3 W CHEŁMIE w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 3 W CHEŁMIE Różnica
język polski 67,7% 87,8% 20,1 pkt proc.
język angielski 65,9% 50,7% 15,1 pkt proc.
język angielski 76,4% 63,5% 12,9 pkt proc.
matematyka 24,6% 12,6% 12,0 pkt proc.
geografia 37,4% 25,7% 11,8 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), fizyka poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 20,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 112 osób w szkole A i 112 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.