Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM i LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Tomaszów Mazowiecki | Zdawalność: 98,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 226 | 88,2% Me: 93% · σ: 12,8% · Mo: 97% | 687 | 1 | 20 | 82,9% Me: 93% · σ: 22,4% · Mo: 95% | 1147 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 194 | 75,9% Me: 82% · σ: 18,8% · Mo: 92% | 796 | 4 | 15 | 80,3% Me: 83% · σ: 13,9% · Mo: 90% | 481 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 226 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 264 | 2 | 20 | 94,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 206 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 233 | 70,5% Me: 72% · σ: 14,2% · Mo: 78% | 391 | 2 | 21 | 54,1% Me: 55% · σ: 18,8% · Mo: 55% | 2151 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 40 | 59,2% Me: 63% · σ: 22,4% · Mo: 71% | 354 | 2 | 9 | 24,7% Me: 20% · σ: 26,9% · Mo: 0% | 1734 | 6 |
| język polski ustny (M) | 233 | 91,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 60 | 1 | 21 | 85,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 276 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 233 | 72,5% Me: 76% · σ: 19,7% · Mo: 88% | 575 | 2 | 21 | 42,4% Me: 42% · σ: 20,9% · Mo: 28% | 2952 | 10 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM ma wyższą zdawalność ogólną (98,7% vs 71,4%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM wypada lepiej w 5, a LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH w 2.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM | LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 59,2% | 24,7% | 34,6 pkt proc. |
| matematyka | 72,5% | 42,4% | 30,1 pkt proc. |
| język polski | 70,5% | 54,1% | 16,3 pkt proc. |
| język polski | 91,5% | 85,5% | 6,0 pkt proc. |
| język angielski | 88,2% | 82,9% | 5,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 27,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 40 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.