Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 29713)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

📍 Tomaszów Mazowiecki | Zdawalność: 98,7%

SZKOŁA B (RSPO: 25382)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO

📍 Tomaszów Mazowiecki | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 32 60,1% 🏆 Me: 63% · σ: 17,5% · Mo: 75% 204 1 41 59,3% Me: 60% · σ: 18,5% · Mo: 45% 218 2
chemia poziom rozszerzony (M) 27 65,1% 🏆 Me: 65% · σ: 16,4% · Mo: 50% 68 1 43 46,4% Me: 40% · σ: 25,0% · Mo: 35% 351 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 32 45,2% Me: 38% · σ: 23,3% · Mo: 22% 346 2 8 62% 🏆 Me: 56,5% · σ: 24,7% · Mo: 33% 104 1
geografia poziom rozszerzony (M) 109 54,5% Me: 53% · σ: 17,9% · Mo: 62% 455 2 40 61,4% 🏆 Me: 62,5% · σ: 16,4% · Mo: 73% 259 1
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 9 81,3% Me: 85% · σ: 7,5% · Mo: 68% 135 3 7 83,6% 🏆 Me: 88% · σ: 10,3% · Mo: 70% 74 1
język angielski poziom podstawowy (M) 226 88,2% 🏆 Me: 93% · σ: 12,8% · Mo: 97% 687 1 150 87,7% Me: 95% · σ: 16,7% · Mo: 95% 734 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 194 75,9% Me: 82% · σ: 18,8% · Mo: 92% 796 4 126 78,8% 🏆 Me: 85% · σ: 17,9% · Mo: 87% 594 2
język angielski ustny (M) 226 93,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 264 2 150 91,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 408 3
język niemiecki poziom podstawowy (M) 7 88,7% 🏆 Me: 93% · σ: 11,1% · Mo: 85% 39 1 6 76,8% Me: 74,5% · σ: 11,6% · Mo: 72% 66 2
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 29 60,3% 🏆 Me: 60% · σ: 16,1% · Mo: 72% 88 1 5 49% Me: 48% · σ: 16,8% · Mo: 48% 116 2
język niemiecki ustny (M) 7 87,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 33 1 6 81,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 47 2
język polski poziom podstawowy (M) 233 70,5% Me: 72% · σ: 14,2% · Mo: 78% 391 2 156 70,9% 🏆 Me: 72% · σ: 12,9% · Mo: 72% 352 1
język polski poziom rozszerzony (M) 40 59,2% Me: 63% · σ: 22,4% · Mo: 71% 354 2 33 68,8% 🏆 Me: 66% · σ: 15,4% · Mo: 66% 150 1
język polski ustny (M) 233 91,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 60 1 156 75,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1042 4
matematyka poziom podstawowy (M) 233 72,5% Me: 76% · σ: 19,7% · Mo: 88% 575 2 156 77,4% 🏆 Me: 82% · σ: 17,0% · Mo: 98% 364 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 102 42,9% 🏆 Me: 44% · σ: 25,7% · Mo: 60% 535 1 84 39,5% Me: 35% · σ: 24,1% · Mo: 26% 642 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 28 55,9% 🏆 Me: 59% · σ: 24,1% · Mo: 18% 295 1 11 52,8% Me: 48% · σ: 25,0% · Mo: -% 330 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,7%).

Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM wypada lepiej w 10, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO w 7.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO Różnica
chemia 65,1% 46,4% 18,7 pkt proc.
fizyka 45,2% 62% 16,8 pkt proc.
język polski 91,5% 75,7% 15,8 pkt proc.
język niemiecki 88,7% 76,8% 11,9 pkt proc.
język niemiecki 60,3% 49% 11,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: historia poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 27 osób w szkole A i 43 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.