Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE THOMAS? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Tomaszów Mazowiecki | Zdawalność: 98,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 32 | 60,1% Me: 63% · σ: 17,5% · Mo: 75% | 204 | 1 | 9 | 30,1% Me: 27% · σ: 12,5% · Mo: 25% | 1250 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 109 | 54,5% Me: 53% · σ: 17,9% · Mo: 62% | 455 | 2 | 24 | 37,6% Me: 35% · σ: 14,3% · Mo: 28% | 1190 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 226 | 88,2% Me: 93% · σ: 12,8% · Mo: 97% | 687 | 1 | 53 | 80,8% Me: 88% · σ: 18,4% · Mo: 95% | 1355 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 194 | 75,9% Me: 82% · σ: 18,8% · Mo: 92% | 796 | 4 | 48 | 78,4% Me: 83% · σ: 17,0% · Mo: 92% | 629 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 226 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 264 | 2 | 53 | 90,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 506 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 233 | 70,5% Me: 72% · σ: 14,2% · Mo: 78% | 391 | 2 | 53 | 67,8% Me: 68% · σ: 12,0% · Mo: 53% | 593 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 40 | 59,2% Me: 63% · σ: 22,4% · Mo: 71% | 354 | 2 | 12 | 51,3% Me: 49% · σ: 17,0% · Mo: 43% | 629 | 3 |
| język polski ustny (M) | 233 | 91,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 60 | 1 | 53 | 69,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1701 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 233 | 72,5% Me: 76% · σ: 19,7% · Mo: 88% | 575 | 2 | 53 | 62,1% Me: 62% · σ: 19,6% · Mo: 38% | 1162 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 102 | 42,9% Me: 44% · σ: 25,7% · Mo: 60% | 535 | 1 | 17 | 27,9% Me: 16% · σ: 24,3% · Mo: 8% | 1046 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 28 | 55,9% Me: 59% · σ: 24,1% · Mo: 18% | 295 | 1 | 5 | 38,8% Me: 34% · σ: 12,7% · Mo: -% | 586 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE THOMAS ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,7%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM wypada lepiej w 10, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE THOMAS w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE THOMAS | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 60,1% | 30,1% | 30,0 pkt proc. |
| język polski | 91,5% | 69,8% | 21,7 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 55,9% | 38,8% | 17,1 pkt proc. |
| geografia | 54,5% | 37,6% | 16,9 pkt proc. |
| matematyka | 42,9% | 27,9% | 15,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 32 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.