Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZO - USŁUGOWYCH W GNIEŹNIE czy TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 29685)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZO - USŁUGOWYCH W GNIEŹNIE

📍 Gniezno | Zdawalność: 74,3%

SZKOŁA B (RSPO: 35314)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE

📍 Gniezno | Zdawalność: 83,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 42 34,9% 🏆 Me: 32,5% · σ: 14,2% · Mo: 22% 1347 3 16 29,2% Me: 26% · σ: 16,1% · Mo: 15% 1811 4
język angielski poziom podstawowy (M) 112 64,5% Me: 70% · σ: 25,2% · Mo: 85% 3086 8 68 67,5% 🏆 Me: 76% · σ: 25,7% · Mo: 95% 2790 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 68 58,4% 🏆 Me: 62% · σ: 23,6% · Mo: 62% 2523 8 43 56,9% Me: 58% · σ: 23,6% · Mo: 83% 2701 10
język angielski ustny (M) 112 68,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3077 10 68 76,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2019 7
język polski poziom podstawowy (M) 113 53,1% 🏆 Me: 52% · σ: 14,1% · Mo: 40% 2295 7 68 49,8% Me: 52% · σ: 14,6% · Mo: 45% 2735 9
język polski ustny (M) 113 59,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2940 9 68 64,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2291 7
matematyka poziom podstawowy (M) 113 45,2% Me: 44% · σ: 19,0% · Mo: 40% 2629 8 68 51,1% 🏆 Me: 48% · σ: 19,9% · Mo: 38% 2049 7
matematyka poziom rozszerzony (M) 15 13,9% 🏆 Me: 8% · σ: 13,7% · Mo: 4% 1760 6 23 11,8% Me: 6% · σ: 15,1% · Mo: 0% 1872 8

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE ma wyższą zdawalność ogólną (83,8% vs 74,3%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZO - USŁUGOWYCH W GNIEŹNIE wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZO - USŁUGOWYCH W GNIEŹNIE TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE Różnica
język angielski 68,4% 76,7% 8,2 pkt proc.
matematyka 45,2% 51,1% 5,8 pkt proc.
geografia 34,9% 29,2% 5,7 pkt proc.
język polski 59,9% 64,8% 4,9 pkt proc.
język polski 53,1% 49,8% 3,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 9,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 8,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 112 osób w szkole A i 68 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.