Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA LIBELTA i XX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO. — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Poznań | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 33 | 63,8% Me: 67% · σ: 15,7% · Mo: 52% | 135 | 7 | 51 | 28,2% Me: 28% · σ: 11,8% · Mo: 28% | 1342 | 39 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 68 | 66,5% Me: 68% · σ: 18,4% · Mo: 82% | 170 | 11 | 63 | 38,5% Me: 39% · σ: 14,6% · Mo: 28% | 1126 | 44 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 17 | 56,8% Me: 68% · σ: 20,8% · Mo: 68% | 352 | 13 | 9 | 45% Me: 45% · σ: 19,7% · Mo: 45% | 678 | 25 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 147 | 94,3% Me: 95% · σ: 5,6% · Mo: 95% | 185 | 11 | 183 | 86,5% Me: 92% · σ: 14,5% · Mo: 98% | 836 | 39 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 137 | 88,0% Me: 92% · σ: 11,0% · Mo: 97% | 135 | 7 | 171 | 75,4% Me: 80% · σ: 19,1% · Mo: 93% | 840 | 36 |
| język angielski ustny (M) | 147 | 87,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 726 | 29 | 183 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 909 | 34 |
| język hiszpański poziom rozszerzony (M) | 13 | 62,9% Me: 57% · σ: 15,2% · Mo: -% | 14 | 1 | 10 | 43,4% Me: 43,5% · σ: 18,4% · Mo: -% | 46 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 151 | 73,5% Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 70% | 199 | 15 | 186 | 69,7% Me: 70% · σ: 12,3% · Mo: 65% | 452 | 28 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 28 | 58% Me: 58,5% · σ: 20,5% · Mo: 46% | 402 | 21 | 69 | 50,9% Me: 51% · σ: 22,0% · Mo: 51% | 649 | 31 |
| język polski ustny (M) | 151 | 71,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1517 | 30 | 186 | 59,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2967 | 59 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 151 | 80,9% Me: 86% · σ: 18,4% · Mo: 100% | 238 | 13 | 186 | 64,6% Me: 66% · σ: 16,7% · Mo: 68% | 1033 | 32 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 65 | 66,7% Me: 72% · σ: 19,2% · Mo: 78% | 66 | 6 | 14 | 27,4% Me: 22% · σ: 21,9% · Mo: 4% | 1069 | 34 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
XX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO. ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 99,3%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA LIBELTA wypada lepiej w 12, a XX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO. w 0.
| Przedmiot | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA LIBELTA | XX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO. | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 66,7% | 27,4% | 39,2 pkt proc. |
| biologia | 63,8% | 28,2% | 35,7 pkt proc. |
| geografia | 66,5% | 38,5% | 28,0 pkt proc. |
| język hiszpański | 62,9% | 43,4% | 19,5 pkt proc. |
| matematyka | 80,9% | 64,6% | 16,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 39,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 65 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.