Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 2 W ZDUŃSKIEJ WOLI vs TECHNIKUM NR 3 W ZDUŃSKIEJ WOLI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 29665)

TECHNIKUM NR 2 W ZDUŃSKIEJ WOLI

📍 Zduńska Wola | Zdawalność: 87,8%

SZKOŁA B (RSPO: 43560)

TECHNIKUM NR 3 W ZDUŃSKIEJ WOLI

📍 Zduńska Wola | Zdawalność: 45,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 6 13,7% Me: 14,5% · σ: 5,2% · Mo: -% 2272 5 8 16,1% 🏆 Me: 17% · σ: 7,4% · Mo: 17% 2122 3
geografia poziom rozszerzony (M) 28 32,1% 🏆 Me: 27,5% · σ: 13,6% · Mo: 25% 1569 3 12 24,1% Me: 17,5% · σ: 20,0% · Mo: 8% 2336 5
język angielski poziom podstawowy (M) 140 81,0% 🏆 Me: 90% · σ: 19,4% · Mo: 93% 1339 3 25 47,5% Me: 33% · σ: 30,5% · Mo: 27% 4248 10
język angielski poziom rozszerzony (M) 124 65,0% Me: 75% · σ: 26,3% · Mo: 70% 1853 5 9 66,8% 🏆 Me: 73% · σ: 25,5% · Mo: 93% 1660 3
język angielski ustny (M) 139 81,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1399 3 25 60,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3867 10
język polski poziom podstawowy (M) 140 52,4% 🏆 Me: 50% · σ: 18,7% · Mo: 42% 2398 4 24 39,2% Me: 44% · σ: 20,0% · Mo: 48% 3863 8
język polski ustny (M) 140 68,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1858 5 25 66,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2133 6
matematyka poziom podstawowy (M) 140 58,1% 🏆 Me: 56% · σ: 24,1% · Mo: 36% 1453 3 25 31,8% Me: 26% · σ: 18,0% · Mo: 20% 3808 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 W ZDUŃSKIEJ WOLI ma wyższą zdawalność ogólną (87,8% vs 45,8%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W ZDUŃSKIEJ WOLI wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 3 W ZDUŃSKIEJ WOLI w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 W ZDUŃSKIEJ WOLI TECHNIKUM NR 3 W ZDUŃSKIEJ WOLI Różnica
język angielski 81,0% 47,5% 33,5 pkt proc.
matematyka 58,1% 31,8% 26,2 pkt proc.
język angielski 81,6% 60,3% 21,3 pkt proc.
język polski 52,4% 39,2% 13,2 pkt proc.
geografia 32,1% 24,1% 8,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 41,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 140 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.