Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 2 W ZDUŃSKIEJ WOLI czy TECHNIKUM NR 1 W ZDUŃSKIEJ WOLI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 29665)

TECHNIKUM NR 2 W ZDUŃSKIEJ WOLI

📍 Zduńska Wola | Zdawalność: 87,8%

SZKOŁA B (RSPO: 26247)

TECHNIKUM NR 1 W ZDUŃSKIEJ WOLI

📍 Zduńska Wola | Zdawalność: 84,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 28 32,1% 🏆 Me: 27,5% · σ: 13,6% · Mo: 25% 1569 3 20 27,2% Me: 27% · σ: 18,2% · Mo: 17% 2022 4
język angielski poziom podstawowy (M) 140 81,0% 🏆 Me: 90% · σ: 19,4% · Mo: 93% 1339 3 69 66,1% Me: 72% · σ: 25,7% · Mo: 88% 2919 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 124 65,0% 🏆 Me: 75% · σ: 26,3% · Mo: 70% 1853 5 38 58,8% Me: 60% · σ: 23,0% · Mo: 52% 2493 6
język angielski ustny (M) 139 81,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1399 3 69 72,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2590 6
język polski poziom podstawowy (M) 140 52,4% 🏆 Me: 50% · σ: 18,7% · Mo: 42% 2398 4 71 48,7% Me: 47% · σ: 17,9% · Mo: 40% 2885 5
język polski poziom rozszerzony (M) 7 51,3% 🏆 Me: 54% · σ: 29,9% · Mo: -% 630 2 12 39,8% Me: 35,5% · σ: 29,6% · Mo: 3% 1127 4
język polski ustny (M) 140 68,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1858 5 71 58,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3142 8
matematyka poziom podstawowy (M) 140 58,1% 🏆 Me: 56% · σ: 24,1% · Mo: 36% 1453 3 71 53,0% Me: 52% · σ: 20,8% · Mo: 44% 1856 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 85 20,0% 🏆 Me: 8% · σ: 23,4% · Mo: 0% 1391 2 7 13,1% Me: 12% · σ: 9,9% · Mo: -% 1801 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 W ZDUŃSKIEJ WOLI ma wyższą zdawalność ogólną (87,8% vs 84,5%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W ZDUŃSKIEJ WOLI wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 W ZDUŃSKIEJ WOLI w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 W ZDUŃSKIEJ WOLI TECHNIKUM NR 1 W ZDUŃSKIEJ WOLI Różnica
język angielski 81,0% 66,1% 14,8 pkt proc.
język polski 51,3% 39,8% 11,5 pkt proc.
język polski 68,5% 58,3% 10,3 pkt proc.
język angielski 81,6% 72,3% 9,3 pkt proc.
matematyka 20,0% 13,1% 6,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 140 osób w szkole A i 69 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.