Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP czy OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM JEZUITÓW Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W GDYNI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 29583)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP

📍 Gdynia | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 37 69,8% 🏆 Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 82% 56 2 5 35,8% Me: 28% · σ: 10,6% · Mo: 27% 996 10
historia poziom rozszerzony (M) 16 80,8% 🏆 Me: 86% · σ: 17,4% · Mo: 100% 21 1 5 48% Me: 45% · σ: 14,8% · Mo: -% 599 5
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 54 87,0% 🏆 Me: 88% · σ: 8,1% · Mo: 83% 23 2 8 76,9% Me: 79,5% · σ: 9,8% · Mo: -% 219 5
język angielski poziom podstawowy (M) 149 97,0% 🏆 Me: 97% · σ: 2,9% · Mo: 97% 33 1 29 91,8% Me: 95% · σ: 13,4% · Mo: 95% 369 9
język angielski poziom rozszerzony (M) 96 93,0% 🏆 Me: 95% · σ: 7,9% · Mo: 97% 19 1 21 80,3% Me: 85% · σ: 12,6% · Mo: 92% 486 11
język angielski ustny (M) 149 97,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 64 1 29 97,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 75 2
język polski poziom podstawowy (M) 154 78,8% 🏆 Me: 80% · σ: 12,7% · Mo: 82% 45 1 29 65,1% Me: 63% · σ: 11,4% · Mo: 60% 833 8
język polski ustny (M) 154 89,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 90 1 29 79,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 673 7
matematyka poziom podstawowy (M) 154 93,2% 🏆 Me: 96% · σ: 9,1% · Mo: 100% 20 1 29 68,3% Me: 68% · σ: 19,8% · Mo: 56% 810 10
matematyka poziom rozszerzony (M) 105 73,6% 🏆 Me: 74% · σ: 17,4% · Mo: 72% 20 1 14 35,3% Me: 32% · σ: 23,3% · Mo: 4% 776 9

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,6%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP wypada lepiej w 10, a OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM JEZUITÓW Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W GDYNI w 0.

Największe różnice

Przedmiot III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM JEZUITÓW Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W GDYNI Różnica
matematyka 73,6% 35,3% 38,3 pkt proc.
biologia 69,8% 35,8% 34,0 pkt proc.
historia 80,8% 48% 32,8 pkt proc.
matematyka 93,2% 68,3% 24,9 pkt proc.
język polski 78,8% 65,1% 13,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 105 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.