Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP i I AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZASŁUŻONYCH LUDZI MORZA — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Gdynia | Zdawalność: 100%
📍 Gdynia | Zdawalność: 98,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 37 | 69,8% Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 82% | 56 | 2 | 31 | 58,3% Me: 62,5% · σ: 16,0% · Mo: 47% | 244 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 41 | 78,6% Me: 82% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 6 | 1 | 23 | 42,6% Me: 42% · σ: 18,6% · Mo: 30% | 441 | 6 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 45 | 72,4% Me: 75% · σ: 18,8% · Mo: 68% | 36 | 1 | 13 | 47,6% Me: 38% · σ: 22,0% · Mo: 38% | 310 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 25 | 79,8% Me: 80% · σ: 8,7% · Mo: 83% | 26 | 1 | 48 | 60,8% Me: 58% · σ: 18,5% · Mo: 42% | 279 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 16 | 80,8% Me: 86% · σ: 17,4% · Mo: 100% | 21 | 1 | 16 | 44,8% Me: 45% · σ: 19,5% · Mo: 30% | 686 | 7 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 37 | 69,4% Me: 70% · σ: 24,1% · Mo: 100% | 20 | 1 | 13 | 34,8% Me: 35% · σ: 13,0% · Mo: 48% | 320 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 149 | 97,0% Me: 97% · σ: 2,9% · Mo: 97% | 33 | 1 | 153 | 93,5% Me: 95% · σ: 5,8% · Mo: 97% | 241 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 96 | 93,0% Me: 95% · σ: 7,9% · Mo: 97% | 19 | 1 | 153 | 84,5% Me: 88% · σ: 13,5% · Mo: 95% | 270 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 149 | 97,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 64 | 1 | 153 | 86,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 839 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 154 | 78,8% Me: 80% · σ: 12,7% · Mo: 82% | 45 | 1 | 154 | 70,4% Me: 72% · σ: 12,8% · Mo: 63% | 403 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 24 | 75,5% Me: 77% · σ: 18,7% · Mo: 100% | 56 | 1 | 25 | 66,3% Me: 66% · σ: 14,8% · Mo: 71% | 193 | 2 |
| język polski ustny (M) | 154 | 89,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 90 | 1 | 154 | 73,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1320 | 12 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 154 | 93,2% Me: 96% · σ: 9,1% · Mo: 100% | 20 | 1 | 154 | 72,8% Me: 76% · σ: 18,4% · Mo: 62% | 565 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 105 | 73,6% Me: 74% · σ: 17,4% · Mo: 72% | 20 | 1 | 65 | 39,1% Me: 42% · σ: 18,6% · Mo: 52% | 654 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,7%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP wypada lepiej w 14, a I AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZASŁUŻONYCH LUDZI MORZA w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP | I AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZASŁUŻONYCH LUDZI MORZA | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 78,6% | 42,6% | 36,0 pkt proc. |
| historia | 80,8% | 44,8% | 35,9 pkt proc. |
| informatyka | 69,4% | 34,8% | 34,6 pkt proc. |
| matematyka | 73,6% | 39,1% | 34,5 pkt proc. |
| fizyka | 72,4% | 47,6% | 24,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 41 osób w szkole A i 23 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.