Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP i VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA SIERPIŃSKIEGO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Gdynia | Zdawalność: 100%
📍 Gdynia | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 37 | 69,8% Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 82% | 56 | 2 | 38 | 72,6% Me: 75% · σ: 14,2% · Mo: 68% | 36 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 41 | 78,6% Me: 82% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 6 | 1 | 20 | 70,2% Me: 71% · σ: 15,8% · Mo: 80% | 34 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 45 | 72,4% Me: 75% · σ: 18,8% · Mo: 68% | 36 | 1 | 55 | 61,5% Me: 65% · σ: 22,6% · Mo: 65% | 116 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 25 | 79,8% Me: 80% · σ: 8,7% · Mo: 83% | 26 | 1 | 31 | 79,5% Me: 80% · σ: 11,6% · Mo: 78% | 28 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 16 | 80,8% Me: 86% · σ: 17,4% · Mo: 100% | 21 | 1 | 19 | 62,8% Me: 70% · σ: 23,6% · Mo: 35% | 207 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 37 | 69,4% Me: 70% · σ: 24,1% · Mo: 100% | 20 | 1 | 9 | 57,1% Me: 56% · σ: 14,8% · Mo: 42% | 75 | 4 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 54 | 87,0% Me: 88% · σ: 8,1% · Mo: 83% | 23 | 2 | 5 | 90,6% Me: 92% · σ: 4,5% · Mo: 92% | 4 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 149 | 97,0% Me: 97% · σ: 2,9% · Mo: 97% | 33 | 1 | 160 | 96,2% Me: 97% · σ: 3,5% · Mo: 97% | 65 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 96 | 93,0% Me: 95% · σ: 7,9% · Mo: 97% | 19 | 1 | 151 | 90,9% Me: 93% · σ: 9,1% · Mo: 93% | 60 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 149 | 97,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 64 | 1 | 160 | 94,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 192 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 154 | 78,8% Me: 80% · σ: 12,7% · Mo: 82% | 45 | 1 | 161 | 70,8% Me: 70% · σ: 10,1% · Mo: 68% | 360 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 24 | 75,5% Me: 77% · σ: 18,7% · Mo: 100% | 56 | 1 | 35 | 62,0% Me: 69% · σ: 22,2% · Mo: 71% | 285 | 3 |
| język polski ustny (M) | 154 | 89,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 90 | 1 | 161 | 86,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 204 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 154 | 93,2% Me: 96% · σ: 9,1% · Mo: 100% | 20 | 1 | 161 | 89,7% Me: 94% · σ: 11,6% · Mo: 100% | 57 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 105 | 73,6% Me: 74% · σ: 17,4% · Mo: 72% | 20 | 1 | 114 | 59,5% Me: 62% · σ: 20,1% · Mo: 38% | 145 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP wypada lepiej w 13, a VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA SIERPIŃSKIEGO w 2.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA SIERPIŃSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 80,8% | 62,8% | 18,0 pkt proc. |
| matematyka | 73,6% | 59,5% | 14,1 pkt proc. |
| język polski | 75,5% | 62,0% | 13,5 pkt proc. |
| informatyka | 69,4% | 57,1% | 12,3 pkt proc. |
| fizyka | 72,4% | 61,5% | 10,9 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 19 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.