Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP vs XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GDYNI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Gdynia | Zdawalność: 100%
📍 Gdynia | Zdawalność: 99,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 37 | 69,8% Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 82% | 56 | 2 | 47 | 54,9% Me: 57% · σ: 21,9% · Mo: 27% | 323 | 6 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 41 | 78,6% Me: 82% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 6 | 1 | 35 | 42,5% Me: 47% · σ: 22,2% · Mo: 55% | 442 | 7 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 45 | 72,4% Me: 75% · σ: 18,8% · Mo: 68% | 36 | 1 | 18 | 34,1% Me: 33,5% · σ: 19,2% · Mo: 20% | 530 | 8 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 25 | 79,8% Me: 80% · σ: 8,7% · Mo: 83% | 26 | 1 | 64 | 53,9% Me: 55% · σ: 18,7% · Mo: 55% | 473 | 7 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 16 | 80,8% Me: 86% · σ: 17,4% · Mo: 100% | 21 | 1 | 14 | 60,5% Me: 59% · σ: 21,3% · Mo: 65% | 260 | 4 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 37 | 69,4% Me: 70% · σ: 24,1% · Mo: 100% | 20 | 1 | 11 | 66,2% Me: 64% · σ: 10,3% · Mo: 50% | 31 | 2 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 54 | 87,0% Me: 88% · σ: 8,1% · Mo: 83% | 23 | 2 | 33 | 84,4% Me: 85% · σ: 9,0% · Mo: 83% | 61 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 149 | 97,0% Me: 97% · σ: 2,9% · Mo: 97% | 33 | 1 | 218 | 93,1% Me: 95% · σ: 8,4% · Mo: 97% | 269 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 96 | 93,0% Me: 95% · σ: 7,9% · Mo: 97% | 19 | 1 | 168 | 82,3% Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 97% | 364 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 149 | 97,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 64 | 1 | 218 | 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 662 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 154 | 78,8% Me: 80% · σ: 12,7% · Mo: 82% | 45 | 1 | 218 | 66,4% Me: 67% · σ: 15,6% · Mo: 58% | 714 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 24 | 75,5% Me: 77% · σ: 18,7% · Mo: 100% | 56 | 1 | 67 | 49,1% Me: 51,5% · σ: 27,7% · Mo: 3% | 723 | 5 |
| język polski ustny (M) | 154 | 89,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 90 | 1 | 218 | 69,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1754 | 14 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 154 | 93,2% Me: 96% · σ: 9,1% · Mo: 100% | 20 | 1 | 217 | 78,3% Me: 82% · σ: 16,2% · Mo: 88% | 331 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 105 | 73,6% Me: 74% · σ: 17,4% · Mo: 72% | 20 | 1 | 79 | 45,6% Me: 42% · σ: 23,2% · Mo: 34% | 451 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,1%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP wypada lepiej w 15, a XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GDYNI w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP | XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GDYNI | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 72,4% | 34,1% | 38,4 pkt proc. |
| chemia | 78,6% | 42,5% | 36,1 pkt proc. |
| matematyka | 73,6% | 45,6% | 28,0 pkt proc. |
| język polski | 75,5% | 49,1% | 26,4 pkt proc. |
| geografia | 79,8% | 53,9% | 26,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 45 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.