Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Tomaszów Mazowiecki | Zdawalność: 98,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 11 | 16,2% Me: 15% · σ: 4,0% · Mo: 15% | 2118 | 5 | 32 | 60,1% Me: 63% · σ: 17,5% · Mo: 75% | 204 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 13 | 14,8% Me: 10% · σ: 14,1% · Mo: 10% | 779 | 3 | 32 | 45,2% Me: 38% · σ: 23,3% · Mo: 22% | 346 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 57 | 31,2% Me: 27% · σ: 19,1% · Mo: 13% | 1653 | 5 | 109 | 54,5% Me: 53% · σ: 17,9% · Mo: 62% | 455 | 2 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 6 | 81,7% Me: 81,5% · σ: 5,8% · Mo: -% | 129 | 2 | 9 | 81,3% Me: 85% · σ: 7,5% · Mo: 68% | 135 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 171 | 65,8% Me: 70% · σ: 25,0% · Mo: 95% | 2967 | 7 | 226 | 88,2% Me: 93% · σ: 12,8% · Mo: 97% | 687 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 120 | 55,9% Me: 56,5% · σ: 27,7% · Mo: 95% | 2793 | 9 | 194 | 75,9% Me: 82% · σ: 18,8% · Mo: 92% | 796 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 169 | 67,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3184 | 10 | 226 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 264 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 175 | 51,3% Me: 52% · σ: 16,4% · Mo: 52% | 2540 | 8 | 233 | 70,5% Me: 72% · σ: 14,2% · Mo: 78% | 391 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 5 | 28,2% Me: 26% · σ: 3,1% · Mo: 26% | 1612 | 5 | 40 | 59,2% Me: 63% · σ: 22,4% · Mo: 71% | 354 | 2 |
| język polski ustny (M) | 174 | 67,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1978 | 10 | 233 | 91,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 60 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 175 | 59,2% Me: 64% · σ: 21,0% · Mo: 76% | 1348 | 4 | 233 | 72,5% Me: 76% · σ: 19,7% · Mo: 88% | 575 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 51 | 20,6% Me: 8% · σ: 22,3% · Mo: 4% | 1349 | 4 | 102 | 42,9% Me: 44% · σ: 25,7% · Mo: 60% | 535 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM ma wyższą zdawalność ogólną (98,7% vs 87,3%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM w 11.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 16,2% | 60,1% | 43,9 pkt proc. |
| język polski | 28,2% | 59,2% | 31,1 pkt proc. |
| fizyka | 14,8% | 45,2% | 30,3 pkt proc. |
| język angielski | 67,7% | 93,5% | 25,8 pkt proc. |
| język polski | 67,5% | 91,5% | 24,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 11,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 43,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 11 osób w szkole A i 32 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.