Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 1 i TECHNIKUM NR 6 W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 29305)

TECHNIKUM NR 1

📍 Tomaszów Mazowiecki | Zdawalność: 87,3%

SZKOŁA B (RSPO: 128322)

TECHNIKUM NR 6 W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

📍 Tomaszów Mazowiecki | Zdawalność: 82,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 11 16,2% 🏆 Me: 15% · σ: 4,0% · Mo: 15% 2118 5 12 12,8% Me: 11% · σ: 5,5% · Mo: 10% 2316 6
geografia poziom rozszerzony (M) 57 31,2% 🏆 Me: 27% · σ: 19,1% · Mo: 13% 1653 5 5 26,4% Me: 30% · σ: 8,5% · Mo: -% 2105 7
język angielski poziom podstawowy (M) 171 65,8% 🏆 Me: 70% · σ: 25,0% · Mo: 95% 2967 7 23 60,2% Me: 60% · σ: 25,7% · Mo: 38% 3502 9
język angielski poziom rozszerzony (M) 120 55,9% Me: 56,5% · σ: 27,7% · Mo: 95% 2793 9 10 63,7% 🏆 Me: 70% · σ: 25,6% · Mo: 87% 1976 5
język angielski ustny (M) 169 67,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3184 10 23 67,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3179 9
język polski poziom podstawowy (M) 175 51,3% Me: 52% · σ: 16,4% · Mo: 52% 2540 8 23 58,7% 🏆 Me: 62% · σ: 19,4% · Mo: 70% 1549 4
język polski ustny (M) 174 67,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1978 10 23 71,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1472 6
matematyka poziom podstawowy (M) 175 59,2% 🏆 Me: 64% · σ: 21,0% · Mo: 76% 1348 4 23 42,8% Me: 42% · σ: 15,0% · Mo: 46% 2906 9

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 ma wyższą zdawalność ogólną (87,3% vs 82,6%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 6 W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM w 3, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 TECHNIKUM NR 6 W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM Różnica
matematyka 59,2% 42,8% 16,4 pkt proc.
język angielski 55,9% 63,7% 7,8 pkt proc.
język polski 51,3% 58,7% 7,4 pkt proc.
język angielski 65,8% 60,2% 5,6 pkt proc.
geografia 31,2% 26,4% 4,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 175 osób w szkole A i 23 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.