Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ i ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - TECHNIKUM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Limanowa | Zdawalność: 88,7%
📍 Limanowa | Zdawalność: 80,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 116 | 65,4% Me: 70% · σ: 24,8% · Mo: 88% | 3009 | 4 | 152 | 58,2% Me: 57,5% · σ: 25,3% · Mo: 95% | 3664 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 67 | 52,5% Me: 55% · σ: 27,1% · Mo: 35% | 3144 | 5 | 73 | 53,5% Me: 53% · σ: 27,5% · Mo: 15% | 3045 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 115 | 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2059 | 4 | 152 | 68,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3054 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 116 | 53,4% Me: 53% · σ: 14,5% · Mo: 50% | 2260 | 4 | 152 | 56,2% Me: 57% · σ: 16,9% · Mo: 45% | 1891 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 9 | 34,9% Me: 29% · σ: 26,7% · Mo: 0% | 1335 | 4 | 10 | 43,7% Me: 46% · σ: 20,3% · Mo: 46% | 955 | 2 |
| język polski ustny (M) | 116 | 65,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2211 | 5 | 152 | 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1632 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 116 | 49,5% Me: 50% · σ: 16,9% · Mo: 50% | 2184 | 4 | 152 | 47,9% Me: 44% · σ: 21,2% · Mo: 30% | 2346 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 10,3% Me: 7% · σ: 9,8% · Mo: 2% | 1961 | 4 | 22 | 8,5% Me: 3% · σ: 13,0% · Mo: 0% | 2058 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ ma wyższą zdawalność ogólną (88,7% vs 80,3%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ wypada lepiej w 4, a ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - TECHNIKUM w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ | ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - TECHNIKUM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 34,9% | 43,7% | 8,8 pkt proc. |
| język angielski | 76,4% | 68,6% | 7,8 pkt proc. |
| język angielski | 65,4% | 58,2% | 7,2 pkt proc. |
| język polski | 65,5% | 70,4% | 4,9 pkt proc. |
| język polski | 53,4% | 56,2% | 2,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 8,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 10 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.