Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ i ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 29278)

TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ

📍 Limanowa | Zdawalność: 88,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 6 25,2% 🏆 Me: 24,5% · σ: 9,2% · Mo: -% 2240 2 20 22,9% Me: 20% · σ: 10,5% · Mo: 17% 2448 3
historia poziom rozszerzony (M) 8 17,5% Me: 14,5% · σ: 15,6% · Mo: 17% 1207 3 14 28,1% 🏆 Me: 25% · σ: 12,5% · Mo: 13% 1077 2
język angielski poziom podstawowy (M) 116 65,4% Me: 70% · σ: 24,8% · Mo: 88% 3009 4 184 72,4% 🏆 Me: 78% · σ: 22,8% · Mo: 97% 2233 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 67 52,5% Me: 55% · σ: 27,1% · Mo: 35% 3144 5 156 58,5% 🏆 Me: 58% · σ: 23,7% · Mo: 35% 2517 3
język angielski ustny (M) 115 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2059 4 183 83,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1160 2
język polski poziom podstawowy (M) 116 53,4% Me: 53% · σ: 14,5% · Mo: 50% 2260 4 184 56,7% 🏆 Me: 57% · σ: 15,1% · Mo: 45% 1827 2
język polski poziom rozszerzony (M) 9 34,9% Me: 29% · σ: 26,7% · Mo: 0% 1335 4 84 36,0% 🏆 Me: 31% · σ: 28,0% · Mo: 0% 1291 3
język polski ustny (M) 116 65,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2211 5 184 74,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1182 2
matematyka poziom podstawowy (M) 116 49,5% Me: 50% · σ: 16,9% · Mo: 50% 2184 4 184 51,0% 🏆 Me: 50% · σ: 21,8% · Mo: 52% 2056 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 12 10,3% Me: 7% · σ: 9,8% · Mo: 2% 1961 4 33 23,2% 🏆 Me: 6% · σ: 29,0% · Mo: 2% 1233 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ ma wyższą zdawalność ogólną (88,7% vs 87,5%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ wypada lepiej w 1, a ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO w 9.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO Różnica
matematyka 10,3% 23,2% 12,8 pkt proc.
historia 17,5% 28,1% 10,6 pkt proc.
język polski 65,5% 74,4% 8,9 pkt proc.
język angielski 76,4% 83,8% 7,4 pkt proc.
język angielski 65,4% 72,4% 7,0 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), chemia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 12,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 33 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.