Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. ZYGMUNTA PODHORSKIEGO W SUWAŁKACH i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W BIAŁYMSTOKU Z SIEDZIBĄ W SUWAŁKACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 29272)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. ZYGMUNTA PODHORSKIEGO W SUWAŁKACH

📍 Suwałki | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 42 36,4% 🏆 Me: 34% · σ: 16,9% · Mo: 38% 976 4 6 14,3% Me: 13% · σ: 4,5% · Mo: 10% 2235 7
geografia poziom rozszerzony (M) 76 45,3% 🏆 Me: 42% · σ: 16,9% · Mo: 35% 790 2 29 24,1% Me: 23% · σ: 8,9% · Mo: 15% 2339 7
język angielski poziom podstawowy (M) 192 86,7% 🏆 Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 93% 822 2 42 70,9% Me: 73% · σ: 22,2% · Mo: 73% 2394 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 172 71,2% 🏆 Me: 77% · σ: 18,8% · Mo: 80% 1221 3 31 57,6% Me: 58% · σ: 21,3% · Mo: 72% 2631 6
język angielski ustny (M) 192 88% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 706 2 42 79,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1653 5
język polski poziom podstawowy (M) 194 66,1% 🏆 Me: 65% · σ: 14,2% · Mo: 68% 747 2 42 42,9% Me: 45% · σ: 15,9% · Mo: 45% 3583 11
język polski ustny (M) 194 86,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 219 5 42 64,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2405 10
matematyka poziom podstawowy (M) 194 73,3% 🏆 Me: 76% · σ: 17,5% · Mo: 92% 532 2 42 54,2% Me: 51% · σ: 19,4% · Mo: 34% 1747 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 99 36,6% 🏆 Me: 36% · σ: 21,5% · Mo: 54% 736 3 14 15,9% Me: 9% · σ: 15,6% · Mo: 8% 1619 4
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 11 37,5% 🏆 Me: 34% · σ: 16,4% · Mo: 22% 609 2 5 25,2% Me: 28% · σ: 8,1% · Mo: -% 829 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. ZYGMUNTA PODHORSKIEGO W SUWAŁKACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 88,1%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. ZYGMUNTA PODHORSKIEGO W SUWAŁKACH wypada lepiej w 10, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W BIAŁYMSTOKU Z SIEDZIBĄ W SUWAŁKACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. ZYGMUNTA PODHORSKIEGO W SUWAŁKACH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W BIAŁYMSTOKU Z SIEDZIBĄ W SUWAŁKACH Różnica
język polski 66,1% 42,9% 23,2 pkt proc.
język polski 86,5% 64,0% 22,6 pkt proc.
biologia 36,4% 14,3% 22,0 pkt proc.
geografia 45,3% 24,1% 21,3 pkt proc.
matematyka 36,6% 15,9% 20,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 194 osób w szkole A i 42 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.