Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. ZYGMUNTA PODHORSKIEGO W SUWAŁKACH czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Suwałki | Zdawalność: 100%
📍 Suwałki | Zdawalność: 98,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 42 | 36,4% Me: 34% · σ: 16,9% · Mo: 38% | 976 | 4 | 28 | 40,9% Me: 32,5% · σ: 21,5% · Mo: 27% | 798 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 29 | 36,5% Me: 32% · σ: 21,7% · Mo: 13% | 621 | 3 | 13 | 43,4% Me: 38% · σ: 27,1% · Mo: 38% | 423 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 39 | 38,8% Me: 40% · σ: 21,3% · Mo: 47% | 453 | 3 | 21 | 63,7% Me: 68% · σ: 23,5% · Mo: 47% | 91 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 76 | 45,3% Me: 42% · σ: 16,9% · Mo: 35% | 790 | 2 | 35 | 31,3% Me: 27% · σ: 13,4% · Mo: 18% | 1639 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 192 | 86,7% Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 93% | 822 | 2 | 106 | 85,1% Me: 92% · σ: 17,2% · Mo: 97% | 941 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 172 | 71,2% Me: 77% · σ: 18,8% · Mo: 80% | 1221 | 3 | 91 | 74,0% Me: 80% · σ: 20,2% · Mo: 82% | 962 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 192 | 88% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 706 | 2 | 106 | 87,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 819 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 194 | 66,1% Me: 65% · σ: 14,2% · Mo: 68% | 747 | 2 | 110 | 64,2% Me: 65% · σ: 12,2% · Mo: 73% | 923 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 36 | 49,7% Me: 46% · σ: 29,0% · Mo: 34% | 693 | 2 | 17 | 48,9% Me: 49% · σ: 20,2% · Mo: 46% | 730 | 3 |
| język polski ustny (M) | 194 | 86,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 219 | 5 | 110 | 89,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 92 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 194 | 73,3% Me: 76% · σ: 17,5% · Mo: 92% | 532 | 2 | 110 | 70,4% Me: 71% · σ: 22,6% · Mo: 98% | 694 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 99 | 36,6% Me: 36% · σ: 21,5% · Mo: 54% | 736 | 3 | 49 | 55,7% Me: 60% · σ: 28,1% · Mo: 60% | 211 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. ZYGMUNTA PODHORSKIEGO W SUWAŁKACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,2%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. ZYGMUNTA PODHORSKIEGO W SUWAŁKACH wypada lepiej w 6, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH w 6.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. ZYGMUNTA PODHORSKIEGO W SUWAŁKACH | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 38,8% | 63,7% | 24,9 pkt proc. |
| matematyka | 36,6% | 55,7% | 19,1 pkt proc. |
| geografia | 45,3% | 31,3% | 14,0 pkt proc. |
| chemia | 36,5% | 43,4% | 6,9 pkt proc. |
| biologia | 36,4% | 40,9% | 4,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 24,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 39 osób w szkole A i 21 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.