Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 W OLKUSZU vs TECHNIKUM NR 4 W OLKUSZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 8 | 28,4% Me: 20% · σ: 14,5% · Mo: 17% | 1898 | 7 | 10 | 33,1% Me: 29% · σ: 18,9% · Mo: -% | 1482 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 85 | 74,5% Me: 80% · σ: 20,4% · Mo: 98% | 1994 | 4 | 51 | 64,9% Me: 65% · σ: 24,6% · Mo: 65% | 3048 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 42 | 74,6% Me: 78% · σ: 20,1% · Mo: 83% | 921 | 3 | 29 | 56,1% Me: 57% · σ: 23,0% · Mo: 57% | 2774 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 85 | 75,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2163 | 3 | 51 | 66,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3274 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 86 | 49,0% Me: 48% · σ: 12,9% · Mo: 43% | 2843 | 3 | 54 | 47,2% Me: 48% · σ: 12,6% · Mo: 48% | 3091 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 8 | 16,8% Me: 15,5% · σ: 15,5% · Mo: 0% | 1968 | 6 | 10 | 34,5% Me: 31,5% · σ: 30,4% · Mo: 0% | 1347 | 3 |
| język polski ustny (M) | 86 | 62,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2623 | 4 | 54 | 56,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3306 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 86 | 65,1% Me: 63% · σ: 17,6% · Mo: 60% | 1002 | 3 | 54 | 40,1% Me: 35% · σ: 20,1% · Mo: 34% | 3154 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 25 | 24,9% Me: 22% · σ: 18,0% · Mo: 6% | 1162 | 4 | 7 | 10,3% Me: 4% · σ: 12,4% · Mo: 2% | 1968 | 6 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 5 | 27% Me: 30% · σ: 3,7% · Mo: 30% | 64 | 1 | 8 | 15,2% Me: 14% · σ: 6,0% · Mo: 10% | 186 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 W OLKUSZU ma wyższą zdawalność ogólną (96,5% vs 66,7%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W OLKUSZU wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 4 W OLKUSZU w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W OLKUSZU | TECHNIKUM NR 4 W OLKUSZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 65,1% | 40,1% | 24,9 pkt proc. |
| język angielski | 74,6% | 56,1% | 18,5 pkt proc. |
| język polski | 16,8% | 34,5% | 17,8 pkt proc. |
| matematyka | 24,9% | 10,3% | 14,6 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 27% | 15,2% | 11,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 29,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 86 osób w szkole A i 54 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.