Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 2 W CHOJNICACH czy TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 2917)

TECHNIKUM NR 2 W CHOJNICACH

📍 Chojnice | Zdawalność: 83,5%

SZKOŁA B (RSPO: 61575)

TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH

📍 Chojnice | Zdawalność: 78,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 12 18,6% 🏆 Me: 17,5% · σ: 8,2% · Mo: 10% 1936 4 7 14% Me: 12% · σ: 7,2% · Mo: -% 2250 5
geografia poziom rozszerzony (M) 19 30,6% Me: 28% · σ: 11,2% · Mo: 18% 1704 5 6 40,7% 🏆 Me: 38% · σ: 9,3% · Mo: 38% 1002 2
język angielski poziom podstawowy (M) 85 66,7% Me: 77% · σ: 25,6% · Mo: 97% 2870 7 60 72,7% 🏆 Me: 83% · σ: 23,7% · Mo: 88% 2206 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 52 56,1% Me: 55% · σ: 23,3% · Mo: 52% 2772 7 36 66,4% 🏆 Me: 67,5% · σ: 23,2% · Mo: 68% 1710 4
język angielski ustny (M) 85 77% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1971 8 60 80,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1520 7
język polski poziom podstawowy (M) 85 51,8% Me: 53% · σ: 15,0% · Mo: 47% 2466 5 60 55,8% 🏆 Me: 57% · σ: 16,5% · Mo: 53% 1948 4
język polski ustny (M) 85 74,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1167 7 60 68,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1869 8
matematyka poziom podstawowy (M) 85 52,1% 🏆 Me: 56% · σ: 20,6% · Mo: 60% 1948 4 60 43,9% Me: 39% · σ: 22,6% · Mo: 18% 2784 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 6 29,3% 🏆 Me: 26% · σ: 12,7% · Mo: 26% 998 2 9 13,1% Me: 6% · σ: 12,4% · Mo: 6% 1807 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 W CHOJNICACH ma wyższą zdawalność ogólną (83,5% vs 78,3%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W CHOJNICACH wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH w 5.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 W CHOJNICACH TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH Różnica
matematyka 29,3% 13,1% 16,2 pkt proc.
język angielski 56,1% 66,4% 10,2 pkt proc.
geografia 30,6% 40,7% 10,1 pkt proc.
matematyka 52,1% 43,9% 8,2 pkt proc.
język angielski 66,7% 72,7% 6,0 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M), wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 9 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.