Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W BUSKU-ZDROJU i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BUSKU - ZDROJU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Busko-Zdrój | Zdawalność: 98,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 86 | 44,8% Me: 45% · σ: 20,0% · Mo: 27% | 662 | 1 | 10 | 14,9% Me: 14% · σ: 4,5% · Mo: 13% | 2204 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 34 | 44,1% Me: 41% · σ: 20,2% · Mo: 15% | 840 | 1 | 8 | 21,8% Me: 18% · σ: 9,8% · Mo: 12% | 2537 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 252 | 86,2% Me: 93% · σ: 16,0% · Mo: 97% | 863 | 1 | 25 | 62,6% Me: 68% · σ: 24,4% · Mo: 77% | 3298 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 200 | 74,9% Me: 80% · σ: 19,8% · Mo: 88% | 894 | 1 | 18 | 44,4% Me: 36% · σ: 21,8% · Mo: 27% | 3721 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 252 | 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1291 | 1 | 25 | 54,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4184 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 256 | 65,7% Me: 67% · σ: 16,4% · Mo: 68% | 778 | 1 | 28 | 49,9% Me: 48% · σ: 13,4% · Mo: 48% | 2720 | 5 |
| język polski ustny (M) | 256 | 85,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 270 | 1 | 28 | 59,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3020 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 256 | 77,6% Me: 83% · σ: 19,0% · Mo: 98% | 356 | 1 | 28 | 46,9% Me: 44% · σ: 18,9% · Mo: 44% | 2438 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W BUSKU-ZDROJU ma wyższą zdawalność ogólną (98,0% vs 78,6%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W BUSKU-ZDROJU wypada lepiej w 8, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BUSKU - ZDROJU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W BUSKU-ZDROJU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BUSKU - ZDROJU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 77,6% | 46,9% | 30,7 pkt proc. |
| język angielski | 74,9% | 44,4% | 30,4 pkt proc. |
| biologia | 44,8% | 14,9% | 29,9 pkt proc. |
| język angielski | 82,7% | 54,2% | 28,5 pkt proc. |
| język polski | 85,6% | 59,4% | 26,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 19,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 256 osób w szkole A i 28 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.