Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA STANISŁAWA LESZCZYŃSKIEGO W JAŚLE czy TECHNIKUM NR 3 W JAŚLE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Jasło | Zdawalność: 98,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 33 | 61,8% Me: 65% · σ: 18,5% · Mo: 40% | 171 | 1 | 24 | 18,0% Me: 13% · σ: 11,7% · Mo: 13% | 1986 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 30 | 55,9% Me: 56,5% · σ: 20,8% · Mo: 42% | 173 | 1 | 10 | 17,4% Me: 12% · σ: 17,1% · Mo: 12% | 1064 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 36 | 55,2% Me: 51,5% · σ: 17,8% · Mo: 45% | 435 | 1 | 22 | 27,2% Me: 22% · σ: 13,0% · Mo: 12% | 2025 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 171 | 91,2% Me: 95% · σ: 10,8% · Mo: 98% | 423 | 2 | 88 | 60,0% Me: 61% · σ: 26,2% · Mo: 88% | 3519 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 152 | 80,9% Me: 87% · σ: 16,8% · Mo: 95% | 445 | 2 | 50 | 45,7% Me: 41% · σ: 26,6% · Mo: 20% | 3644 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 171 | 89,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 578 | 4 | 88 | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2465 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 171 | 71,1% Me: 72% · σ: 13,0% · Mo: 73% | 326 | 2 | 88 | 57,0% Me: 57,5% · σ: 19,0% · Mo: 48% | 1788 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 39 | 52,8% Me: 51% · σ: 23,1% · Mo: 51% | 578 | 1 | 5 | 20,4% Me: 31% · σ: 15,6% · Mo: 31% | 1870 | 4 |
| język polski ustny (M) | 171 | 81,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 544 | 3 | 88 | 60,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2874 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 171 | 74,8% Me: 80% · σ: 21,6% · Mo: 98% | 471 | 2 | 88 | 40,5% Me: 40% · σ: 18,8% · Mo: 24% | 3118 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 67 | 54,9% Me: 54% · σ: 24,4% · Mo: 50% | 222 | 2 | 6 | 12,7% Me: 6% · σ: 18,0% · Mo: 2% | 1823 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA STANISŁAWA LESZCZYŃSKIEGO W JAŚLE ma wyższą zdawalność ogólną (98,2% vs 71,6%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA STANISŁAWA LESZCZYŃSKIEGO W JAŚLE wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 3 W JAŚLE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA STANISŁAWA LESZCZYŃSKIEGO W JAŚLE | TECHNIKUM NR 3 W JAŚLE | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 61,8% | 18,0% | 43,9 pkt proc. |
| matematyka | 54,9% | 12,7% | 42,2 pkt proc. |
| chemia | 55,9% | 17,4% | 38,5 pkt proc. |
| język angielski | 80,9% | 45,7% | 35,2 pkt proc. |
| matematyka | 74,8% | 40,5% | 34,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 26,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 33 osób w szkole A i 24 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.