Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: XXXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO vs XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 31 | 65,9% Me: 67% · σ: 13,9% · Mo: 63% | 104 | 22 | 33 | 76,9% Me: 77,5% · σ: 9,9% · Mo: 77% | 14 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 28 | 56,2% Me: 62% · σ: 23,1% · Mo: 43% | 168 | 28 | 28 | 74,6% Me: 77,5% · σ: 18,6% · Mo: 92% | 16 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 74,0% Me: 75% · σ: 15,3% · Mo: 83% | 27 | 8 | 32 | 72,5% Me: 75% · σ: 19,7% · Mo: 40% | 35 | 12 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 62 | 76,8% Me: 76% · σ: 13,3% · Mo: 67% | 42 | 16 | 18 | 83,3% Me: 86,5% · σ: 16,3% · Mo: 82% | 11 | 7 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 19 | 69,1% Me: 73% · σ: 17,1% · Mo: 75% | 107 | 26 | 25 | 80,5% Me: 82% · σ: 12,6% · Mo: 95% | 22 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 171 | 97,0% Me: 98% · σ: 4,1% · Mo: 100% | 34 | 18 | 119 | 97,6% Me: 98% · σ: 3,0% · Mo: 100% | 9 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 170 | 91,9% Me: 95% · σ: 9,0% · Mo: 97% | 39 | 19 | 101 | 95,3% Me: 97% · σ: 6,0% · Mo: 98% | 2 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 171 | 95,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 141 | 30 | 119 | 98,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 35 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 180 | 74,7% Me: 75% · σ: 10,1% · Mo: 77% | 148 | 35 | 135 | 80,7% Me: 80% · σ: 11,8% · Mo: 88% | 17 | 12 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 67 | 70,5% Me: 71% · σ: 16,9% · Mo: 71% | 117 | 31 | 40 | 82,2% Me: 90% · σ: 20,9% · Mo: 100% | 16 | 5 |
| język polski ustny (M) | 180 | 82,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 462 | 28 | 135 | 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 124 | 2 |
| język włoski poziom rozszerzony (M) | 32 | 69,9% Me: 76% · σ: 23,2% · Mo: 65% | 3 | 1 | 9 | 67,3% Me: 73% · σ: 23,1% · Mo: 73% | 5 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 180 | 89,1% Me: 92% · σ: 10,6% · Mo: 98% | 67 | 26 | 135 | 92,0% Me: 96% · σ: 11,1% · Mo: 100% | 27 | 14 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 110 | 57,1% Me: 58% · σ: 23,7% · Mo: 64% | 194 | 45 | 95 | 73,0% Me: 78% · σ: 15,4% · Mo: 78% | 24 | 10 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 20 | 73,8% Me: 76% · σ: 13,8% · Mo: 76% | 62 | 23 | 14 | 90,3% Me: 91% · σ: 8,2% · Mo: 90% | 1 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, XXXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO wypada lepiej w 2, a XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO w 13.
| Przedmiot | XXXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO | XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 56,2% | 74,6% | 18,3 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 73,8% | 90,3% | 16,5 pkt proc. |
| matematyka | 57,1% | 73,0% | 15,9 pkt proc. |
| język polski | 70,5% | 82,2% | 11,7 pkt proc. |
| historia | 69,1% | 80,5% | 11,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 18,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 28 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.