Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MŁAWIE i KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 28101)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MŁAWIE

📍 Mława | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 41954)

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

📍 Mława | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 28 34,4% Me: 26% · σ: 19,3% · Mo: 17% 1061 5 6 72,2% 🏆 Me: 77% · σ: 12,1% · Mo: 77% 39 1
geografia poziom rozszerzony (M) 29 30,2% Me: 27% · σ: 13,8% · Mo: 25% 1737 5 10 38,4% 🏆 Me: 36,5% · σ: 12,4% · Mo: 27% 1137 3
język angielski poziom podstawowy (M) 90 74,9% Me: 80% · σ: 19,5% · Mo: 98% 1947 6 19 90,2% 🏆 Me: 93% · σ: 11,2% · Mo: 98% 510 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 68 59,9% Me: 60% · σ: 23,6% · Mo: 38% 2375 4 19 73,4% 🏆 Me: 78% · σ: 18,7% · Mo: 80% 1014 3
język angielski ustny (M) 90 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1294 3 19 91,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 371 1
język polski poziom podstawowy (M) 90 68,6% Me: 69% · σ: 15,2% · Mo: 60% 529 4 19 79,8% 🏆 Me: 77% · σ: 10,6% · Mo: 72% 27 1
język polski poziom rozszerzony (M) 31 44,7% 🏆 Me: 49% · σ: 27,0% · Mo: 3% 908 2 6 35,2% Me: 40% · σ: 26,3% · Mo: 3% 1325 3
język polski ustny (M) 90 75,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1114 5 19 83,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 411 1
matematyka poziom podstawowy (M) 90 69,8% Me: 71% · σ: 19,0% · Mo: 48% 739 6 19 70,5% 🏆 Me: 76% · σ: 21,6% · Mo: 96% 691 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 24 34% Me: 30% · σ: 21,1% · Mo: 12% 823 2 10 44,6% 🏆 Me: 39% · σ: 24,8% · Mo: 12% 484 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MŁAWIE wypada lepiej w 1, a KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 9.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MŁAWIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Różnica
biologia 34,4% 72,2% 37,8 pkt proc.
język angielski 74,9% 90,2% 15,2 pkt proc.
język angielski 59,9% 73,4% 13,5 pkt proc.
język polski 68,6% 79,8% 11,2 pkt proc.
matematyka 34% 44,6% 10,6 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: chemia poziom rozszerzony (M), historia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 37,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.