Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM EKONOMICZNO-HOTELARSKIE NR 4 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KRAKOWIE i TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE NR 5 W KRAKOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kraków | Zdawalność: 90,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 20,8% Me: 16% · σ: 9,1% · Mo: 15% | 1774 | 59 | 10 | 18,1% Me: 13% · σ: 11,1% · Mo: 12% | 1976 | 62 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 72 | 29,8% Me: 27,5% · σ: 12,9% · Mo: 23% | 1772 | 59 | 22 | 28,4% Me: 24,5% · σ: 14,7% · Mo: 43% | 1902 | 63 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 10 | 63,8% Me: 68,5% · σ: 17,6% · Mo: 75% | 408 | 33 | 7 | 75% Me: 77% · σ: 9,8% · Mo: -% | 265 | 25 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 151 | 80,7% Me: 88% · σ: 18,3% · Mo: 95% | 1369 | 63 | 189 | 67,4% Me: 72,5% · σ: 25,0% · Mo: 87% | 2791 | 87 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 121 | 67,7% Me: 72% · σ: 21,6% · Mo: 87% | 1570 | 67 | 133 | 52,8% Me: 50% · σ: 26,8% · Mo: 27% | 3120 | 92 |
| język angielski ustny (M) | 151 | 78,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1826 | 70 | 186 | 75,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2159 | 76 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 153 | 61,7% Me: 65% · σ: 14,7% · Mo: 65% | 1199 | 50 | 190 | 59,3% Me: 58% · σ: 14,6% · Mo: 57% | 1482 | 63 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 13 | 44% Me: 49% · σ: 22,9% · Mo: 0% | 939 | 46 | 16 | 28,9% Me: 32,5% · σ: 28,0% · Mo: 0% | 1585 | 67 |
| język polski ustny (M) | 152 | 51,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3796 | 97 | 188 | 68,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1901 | 59 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 153 | 54,8% Me: 54% · σ: 22,4% · Mo: 52% | 1676 | 63 | 189 | 42,3% Me: 40% · σ: 19,7% · Mo: 40% | 2960 | 84 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 42 | 13,7% Me: 10% · σ: 12,5% · Mo: 2% | 1771 | 70 | 12 | 3,7% Me: 2% · σ: 5,3% · Mo: 0% | 2316 | 80 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 6 | 31,3% Me: 26% · σ: 13,4% · Mo: -% | 34 | 1 | 11 | 26% Me: 28% · σ: 11,6% · Mo: 32% | 70 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM EKONOMICZNO-HOTELARSKIE NR 4 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KRAKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (90,8% vs 74,9%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM EKONOMICZNO-HOTELARSKIE NR 4 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KRAKOWIE wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE NR 5 W KRAKOWIE w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM EKONOMICZNO-HOTELARSKIE NR 4 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KRAKOWIE | TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE NR 5 W KRAKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 51,9% | 68,2% | 16,3 pkt proc. |
| język polski | 44% | 28,9% | 15,1 pkt proc. |
| język angielski | 67,7% | 52,8% | 14,9 pkt proc. |
| język angielski | 80,7% | 67,4% | 13,3 pkt proc. |
| matematyka | 54,8% | 42,3% | 12,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 16,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 152 osób w szkole A i 188 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.