Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM FOTOTECHNICZNE vs TECHNIKUM GASTRONOMICZNO-HOTELARSKIE NR 1. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 6 | 29,5% Me: 27,5% · σ: 8,8% · Mo: 25% | 1272 | 110 | 31 | 22,7% Me: 20% · σ: 11,7% · Mo: 17% | 1665 | 126 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 47,9% Me: 48% · σ: 17,5% · Mo: 58% | 677 | 98 | 21 | 27,7% Me: 22% · σ: 15,5% · Mo: 17% | 1961 | 157 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 109 | 88,4% Me: 92% · σ: 12,2% · Mo: 97% | 672 | 125 | 164 | 75,9% Me: 85% · σ: 23,5% · Mo: 95% | 1852 | 193 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 104 | 73,7% Me: 82% · σ: 21,8% · Mo: 93% | 995 | 138 | 138 | 61,1% Me: 67,5% · σ: 26,4% · Mo: 93% | 2244 | 196 |
| język angielski ustny (M) | 109 | 83,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1210 | 137 | 164 | 74,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2339 | 200 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 109 | 61,2% Me: 60% · σ: 14,9% · Mo: 60% | 1253 | 139 | 167 | 58,7% Me: 60% · σ: 14,1% · Mo: 60% | 1554 | 165 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 24 | 52,4% Me: 63% · σ: 28,7% · Mo: 66% | 591 | 82 | 14 | 26,4% Me: 27,5% · σ: 15,6% · Mo: 3% | 1677 | 154 |
| język polski ustny (M) | 109 | 61,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2751 | 167 | 166 | 63,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2512 | 155 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 109 | 53,1% Me: 50% · σ: 21,3% · Mo: 26% | 1849 | 165 | 167 | 47,3% Me: 46% · σ: 21,8% · Mo: 24% | 2402 | 183 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 23 | 21,8% Me: 14% · σ: 19,9% · Mo: 10% | 1292 | 132 | 9 | 20,4% Me: 16% · σ: 18,0% · Mo: -% | 1359 | 138 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 5 | 44% Me: 38% · σ: 26,0% · Mo: -% | 8 | 1 | 8 | 36,1% Me: 25% · σ: 25,9% · Mo: 15% | 20 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM FOTOTECHNICZNE ma wyższą zdawalność ogólną (92,6% vs 83,0%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM FOTOTECHNICZNE wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM GASTRONOMICZNO-HOTELARSKIE NR 1 w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM FOTOTECHNICZNE | TECHNIKUM GASTRONOMICZNO-HOTELARSKIE NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 52,4% | 26,4% | 26,1 pkt proc. |
| geografia | 47,9% | 27,7% | 20,2 pkt proc. |
| język angielski | 73,7% | 61,1% | 12,6 pkt proc. |
| język angielski | 88,4% | 75,9% | 12,5 pkt proc. |
| język angielski | 83,4% | 74,2% | 9,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 14 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.