Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM FOTOTECHNICZNE vs TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 1. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 6 | 29,5% Me: 27,5% · σ: 8,8% · Mo: 25% | 1272 | 110 | 9 | 37% Me: 30% · σ: 22,7% · Mo: 27% | 951 | 91 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 24,4% Me: 10% · σ: 32,9% · Mo: 10% | 667 | 70 | 30 | 39,0% Me: 27% · σ: 27,4% · Mo: 8% | 447 | 59 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 47,9% Me: 48% · σ: 17,5% · Mo: 58% | 677 | 98 | 15 | 26,5% Me: 22% · σ: 15,1% · Mo: 13% | 2096 | 162 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 109 | 88,4% Me: 92% · σ: 12,2% · Mo: 97% | 672 | 125 | 196 | 92,4% Me: 95% · σ: 8,3% · Mo: 97% | 321 | 87 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 104 | 73,7% Me: 82% · σ: 21,8% · Mo: 93% | 995 | 138 | 185 | 83,3% Me: 88% · σ: 15,4% · Mo: 92% | 317 | 83 |
| język angielski ustny (M) | 109 | 83,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1210 | 137 | 196 | 89,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 563 | 87 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 109 | 61,2% Me: 60% · σ: 14,9% · Mo: 60% | 1253 | 139 | 199 | 63,0% Me: 63% · σ: 10,8% · Mo: 63% | 1059 | 125 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 24 | 52,4% Me: 63% · σ: 28,7% · Mo: 66% | 591 | 82 | 5 | 42,4% Me: 34% · σ: 28,9% · Mo: -% | 1010 | 112 |
| język polski ustny (M) | 109 | 61,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2751 | 167 | 199 | 72% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1425 | 95 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 109 | 53,1% Me: 50% · σ: 21,3% · Mo: 26% | 1849 | 165 | 199 | 79,2% Me: 82% · σ: 15,6% · Mo: 94% | 300 | 55 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 23 | 21,8% Me: 14% · σ: 19,9% · Mo: 10% | 1292 | 132 | 141 | 36,3% Me: 32% · σ: 25,1% · Mo: 26% | 744 | 98 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 5 | 44% Me: 38% · σ: 26,0% · Mo: -% | 8 | 1 | 10 | 37,3% Me: 34,5% · σ: 22,5% · Mo: -% | 15 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 1 ma wyższą zdawalność ogólną (99,0% vs 92,6%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM FOTOTECHNICZNE wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 1 w 9.
| Przedmiot | TECHNIKUM FOTOTECHNICZNE | TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 53,1% | 79,2% | 26,1 pkt proc. |
| geografia | 47,9% | 26,5% | 21,4 pkt proc. |
| fizyka | 24,4% | 39,0% | 14,6 pkt proc. |
| matematyka | 21,8% | 36,3% | 14,5 pkt proc. |
| język polski | 61,4% | 72% | 10,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 6,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 26,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 109 osób w szkole A i 199 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.