Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KAROLA DITTRICHA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W ŻYRARDOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Żyrardów | Zdawalność: 100%
📍 Żyrardów | Zdawalność: 70%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 43 | 45,0% Me: 40% · σ: 19,6% · Mo: 30% | 656 | 1 | 8 | 13,9% Me: 12,5% · σ: 5,1% · Mo: 12% | 2263 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 53 | 51,5% Me: 52% · σ: 16,5% · Mo: 43% | 553 | 1 | 9 | 19,6% Me: 13% · σ: 9,7% · Mo: 10% | 2696 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 151 | 92,2% Me: 95% · σ: 8,8% · Mo: 98% | 331 | 1 | 29 | 73,9% Me: 77% · σ: 19,9% · Mo: 57% | 2064 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 145 | 80,8% Me: 83% · σ: 15,2% · Mo: 95% | 449 | 1 | 28 | 49,9% Me: 47% · σ: 22,0% · Mo: 18% | 3338 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 151 | 91,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 378 | 1 | 29 | 80,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1588 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 152 | 69,5% Me: 70% · σ: 12,5% · Mo: 63% | 467 | 1 | 30 | 54,9% Me: 55% · σ: 15,8% · Mo: 47% | 2058 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 64 | 55,0% Me: 58,5% · σ: 23,1% · Mo: 69% | 493 | 1 | 12 | 28,1% Me: 15,5% · σ: 27,5% · Mo: 0% | 1618 | 3 |
| język polski ustny (M) | 152 | 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 973 | 2 | 30 | 59,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3011 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 152 | 77,9% Me: 80% · σ: 17,4% · Mo: 94% | 349 | 2 | 30 | 37,7% Me: 35% · σ: 18,2% · Mo: 24% | 3401 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 70%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO wypada lepiej w 9, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KAROLA DITTRICHA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W ŻYRARDOWIE w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KAROLA DITTRICHA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W ŻYRARDOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 77,9% | 37,7% | 40,2 pkt proc. |
| geografia | 51,5% | 19,6% | 32,0 pkt proc. |
| biologia | 45,0% | 13,9% | 31,1 pkt proc. |
| język angielski | 80,8% | 49,9% | 30,8 pkt proc. |
| język polski | 55,0% | 28,1% | 26,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 30,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 40,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 152 osób w szkole A i 30 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.