Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO czy ATUT - LICEUM OGÓLNOKSZAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 27972)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO

📍 Żyrardów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 133254)

ATUT - LICEUM OGÓLNOKSZAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

📍 Żyrardów | Zdawalność: 55,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 151 92,2% 🏆 Me: 95% · σ: 8,8% · Mo: 98% 331 1 9 56,3% Me: 63% · σ: 22,7% · Mo: 75% 3816 6
język angielski ustny (M) 151 91,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 378 1 9 57,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4038 7
język polski poziom podstawowy (M) 152 69,5% 🏆 Me: 70% · σ: 12,5% · Mo: 63% 467 1 10 45% Me: 51,5% · σ: 28,1% · Mo: 5% 3357 6
język polski poziom rozszerzony (M) 64 55,0% 🏆 Me: 58,5% · σ: 23,1% · Mo: 69% 493 1 5 28,2% Me: 6% · σ: 32,2% · Mo: 0% 1612 2
język polski ustny (M) 152 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 973 2 9 78,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 739 1
matematyka poziom podstawowy (M) 152 77,9% 🏆 Me: 80% · σ: 17,4% · Mo: 94% 349 2 9 23,8% Me: 22% · σ: 11,0% · Mo: 14% 4227 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 55,6%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO wypada lepiej w 5, a ATUT - LICEUM OGÓLNOKSZAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH w 1.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO ATUT - LICEUM OGÓLNOKSZAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH Różnica
matematyka 77,9% 23,8% 54,1 pkt proc.
język angielski 92,2% 56,3% 35,9 pkt proc.
język angielski 91,7% 57,4% 34,3 pkt proc.
język polski 55,0% 28,2% 26,8 pkt proc.
język polski 69,5% 45% 24,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 44,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 54,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 152 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.