Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs TECHNIKUM NR 1. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 18,2% Me: 17,5% · σ: 9,9% · Mo: 20% | 1961 | 2 | 11 | 18,2% Me: 15% · σ: 9,1% · Mo: 13% | 1963 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 48 | 67,5% Me: 75% · σ: 26,8% · Mo: 75% | 2782 | 2 | 32 | 61,1% Me: 66% · σ: 25,9% · Mo: 40% | 3412 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 32 | 56,5% Me: 56% · σ: 25,0% · Mo: 55% | 2731 | 4 | 17 | 52,9% Me: 48% · σ: 18,8% · Mo: 42% | 3108 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 48 | 52,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4266 | 5 | 32 | 53,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4204 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 49 | 50,3% Me: 53% · σ: 13,8% · Mo: 58% | 2665 | 4 | 32 | 41,9% Me: 44% · σ: 15,5% · Mo: 45% | 3669 | 6 |
| język polski ustny (M) | 49 | 52,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3707 | 3 | 32 | 45,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4193 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 49 | 40,4% Me: 38% · σ: 15,8% · Mo: 40% | 3134 | 4 | 32 | 32,8% Me: 30% · σ: 16,1% · Mo: 14% | 3748 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (77,6% vs 46,9%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 1 w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | TECHNIKUM NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 50,3% | 41,9% | 8,4 pkt proc. |
| matematyka | 40,4% | 32,8% | 7,7 pkt proc. |
| język polski | 52,9% | 45,8% | 7,2 pkt proc. |
| język angielski | 67,5% | 61,1% | 6,5 pkt proc. |
| język angielski | 56,5% | 52,9% | 3,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 30,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 8,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 49 osób w szkole A i 32 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.