Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: XVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ANDRZEJA FRYCZA MODRZEWSKIEGO vs XLIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JOHANNA WOLFGANGA GOETHEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 57 | 65,5% Me: 65% · σ: 13,2% · Mo: 63% | 112 | 23 | 24 | 57,2% Me: 53,5% · σ: 15,2% · Mo: 50% | 269 | 43 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 59 | 54,1% Me: 52% · σ: 20,9% · Mo: 43% | 202 | 30 | 14 | 26,9% Me: 21% · σ: 19,8% · Mo: 8% | 844 | 79 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 90 | 75,1% Me: 78% · σ: 14,1% · Mo: 82% | 56 | 22 | 39 | 53,9% Me: 52% · σ: 20,1% · Mo: 52% | 474 | 79 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 9 | 88,9% Me: 92% · σ: 4,4% · Mo: 93% | 10 | 5 | 5 | 88,4% Me: 87% · σ: 4,2% · Mo: 87% | 14 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 162 | 96,4% Me: 97% · σ: 3,5% · Mo: 98% | 53 | 25 | 170 | 94,6% Me: 97% · σ: 6,2% · Mo: 97% | 171 | 56 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 160 | 91,3% Me: 95% · σ: 9,9% · Mo: 98% | 50 | 24 | 169 | 87,6% Me: 92% · σ: 10,8% · Mo: 92% | 157 | 56 |
| język angielski ustny (M) | 162 | 92,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 320 | 62 | 170 | 88,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 705 | 100 |
| język niemiecki poziom dwujęzyczny (M) | 43 | 75,8% Me: 82% · σ: 19,0% · Mo: 82% | 3 | 1 | 26 | 56,3% Me: 66,5% · σ: 29,3% · Mo: 75% | 10 | 3 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 27 | 88,6% Me: 88% · σ: 8,7% · Mo: 82% | 42 | 18 | 11 | 93,1% Me: 97% · σ: 8,0% · Mo: 92% | 25 | 8 |
| język niemiecki ustny (M) | 27 | 81,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 51 | 13 | 11 | 89,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 27 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 191 | 80,1% Me: 82% · σ: 11,3% · Mo: 80% | 24 | 14 | 185 | 64,2% Me: 63% · σ: 12,9% · Mo: 58% | 935 | 109 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 43 | 63,4% Me: 66% · σ: 18,7% · Mo: 80% | 252 | 56 | 38 | 58,6% Me: 61,5% · σ: 25,1% · Mo: 57% | 374 | 69 |
| język polski ustny (M) | 191 | 72,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1332 | 85 | 185 | 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1358 | 87 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 191 | 87,5% Me: 90% · σ: 10,9% · Mo: 96% | 83 | 28 | 185 | 81,7% Me: 84% · σ: 14,6% · Mo: 82% | 215 | 43 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 115 | 52,7% Me: 56% · σ: 19,7% · Mo: 38% | 262 | 54 | 83 | 54,7% Me: 56% · σ: 19,4% · Mo: 66% | 227 | 48 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 17 | 64,7% Me: 74% · σ: 19,9% · Mo: 86% | 146 | 36 | 52 | 57,1% Me: 62% · σ: 22,7% · Mo: 86% | 271 | 51 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, XVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ANDRZEJA FRYCZA MODRZEWSKIEGO wypada lepiej w 13, a XLIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JOHANNA WOLFGANGA GOETHEGO w 3.
| Przedmiot | XVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ANDRZEJA FRYCZA MODRZEWSKIEGO | XLIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JOHANNA WOLFGANGA GOETHEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 54,1% | 26,9% | 27,1 pkt proc. |
| geografia | 75,1% | 53,9% | 21,2 pkt proc. |
| język niemiecki | 75,8% | 56,3% | 19,5 pkt proc. |
| język polski | 80,1% | 64,2% | 15,9 pkt proc. |
| język niemiecki | 81,1% | 89,5% | 8,3 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 59 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.