Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM W SZKOLE ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA W CIESZYNIE czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANTONIEGO OSUCHOWSKIEGO? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Cieszyn | Zdawalność: 100%
📍 Cieszyn | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 11 | 81,3% Me: 83% · σ: 12,0% · Mo: 83% | 1310 | 6 | 171 | 92,4% Me: 95% · σ: 9,1% · Mo: 98% | 322 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 9 | 69,7% Me: 77% · σ: 15,6% · Mo: -% | 1368 | 5 | 141 | 79,6% Me: 85% · σ: 17,1% · Mo: 90% | 538 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 11 | 91,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 409 | 1 | 171 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 508 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 11 | 47,8% Me: 50% · σ: 12,0% · Mo: 53% | 3001 | 12 | 174 | 69,2% Me: 69% · σ: 14,5% · Mo: 68% | 480 | 3 |
| język polski ustny (M) | 11 | 59,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2976 | 10 | 174 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 335 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 11 | 48,4% Me: 46% · σ: 13,9% · Mo: 44% | 2294 | 9 | 174 | 75,6% Me: 78% · σ: 15,6% · Mo: 96% | 433 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W SZKOLE ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA W CIESZYNIE wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANTONIEGO OSUCHOWSKIEGO w 5.
| Przedmiot | TECHNIKUM W SZKOLE ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA W CIESZYNIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANTONIEGO OSUCHOWSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 48,4% | 75,6% | 27,2 pkt proc. |
| język polski | 59,6% | 84,7% | 25,1 pkt proc. |
| język polski | 47,8% | 69,2% | 21,4 pkt proc. |
| język angielski | 81,3% | 92,4% | 11,1 pkt proc. |
| język angielski | 69,7% | 79,6% | 9,9 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 27,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 11 osób w szkole A i 174 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.