Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — DWUJĘZYCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SMART HIGH czy TECHNIKUM NEW TECHNOLOGY W ZAMOŚCIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 14 | 91,7% Me: 92,5% · σ: 6,4% · Mo: 97% | 372 | 2 | 10 | 95,1% Me: 96% · σ: 6,2% · Mo: 95% | 145 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 14 | 99,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 11 | 2 | 10 | 98,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 21 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 14 | 58,5% Me: 58% · σ: 13,2% · Mo: 55% | 1575 | 6 | 10 | 55,7% Me: 55% · σ: 10,1% · Mo: 47% | 1959 | 9 |
| język polski ustny (M) | 14 | 97,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 6 | 1 | 10 | 89,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 100 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 14 | 60,1% Me: 65% · σ: 23,0% · Mo: 34% | 1271 | 5 | 10 | 92,8% Me: 92% · σ: 6,1% · Mo: 88% | 25 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, DWUJĘZYCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SMART HIGH wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM NEW TECHNOLOGY W ZAMOŚCIU w 2.
| Przedmiot | DWUJĘZYCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SMART HIGH | TECHNIKUM NEW TECHNOLOGY W ZAMOŚCIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 60,1% | 92,8% | 32,7 pkt proc. |
| język polski | 97,9% | 89,6% | 8,3 pkt proc. |
| język angielski | 91,7% | 95,1% | 3,4 pkt proc. |
| język polski | 58,5% | 55,7% | 2,8 pkt proc. |
| język angielski | 99,1% | 98,7% | 0,4 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 32,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 10 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.