Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KLEMENTYNY HOFFMANOWEJ i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA BATOREGO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 129 | 74,1% Me: 77% · σ: 13,6% · Mo: 77% | 29 | 4 | 53 | 73,2% Me: 77% · σ: 10,1% · Mo: 65% | 34 | 6 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 136 | 71,9% Me: 73% · σ: 17,5% · Mo: 73% | 25 | 6 | 54 | 69,4% Me: 75% · σ: 17,7% · Mo: 75% | 39 | 8 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 129 | 75,6% Me: 78% · σ: 18,9% · Mo: 93% | 18 | 4 | 26 | 75,2% Me: 78% · σ: 18,2% · Mo: 58% | 22 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 53 | 81,8% Me: 87% · σ: 13,7% · Mo: 87% | 17 | 10 | 59 | 75,1% Me: 77% · σ: 13,9% · Mo: 72% | 57 | 23 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 16 | 82,4% Me: 88% · σ: 17,9% · Mo: 88% | 15 | 4 | 21 | 79,8% Me: 80% · σ: 12,8% · Mo: 80% | 26 | 7 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 7 | 88,6% Me: 88% · σ: 3,0% · Mo: 85% | 12 | 6 | 122 | 86,3% Me: 88% · σ: 6,5% · Mo: 87% | 33 | 14 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 283 | 97,7% Me: 98% · σ: 2,4% · Mo: 98% | 7 | 4 | 156 | 97,7% Me: 98% · σ: 2,3% · Mo: 100% | 5 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 311 | 94,2% Me: 97% · σ: 7,6% · Mo: 100% | 8 | 7 | 37 | 91,6% Me: 93% · σ: 8,2% · Mo: 93% | 43 | 22 |
| język angielski ustny (M) | 282 | 94,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 282 | 53 | 156 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 256 | 51 |
| język francuski poziom rozszerzony (M) | 5 | 87,2% Me: 93% · σ: 7,2% · Mo: 93% | 1 | 1 | 6 | 52,7% Me: 52,5% · σ: 19,8% · Mo: -% | 6 | 3 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 15 | 96% Me: 97% · σ: 2,6% · Mo: 98% | 13 | 2 | 10 | 93,6% Me: 95% · σ: 5,9% · Mo: 98% | 23 | 7 |
| język niemiecki ustny (M) | 15 | 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 68 | 20 | 10 | 87,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 34 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 330 | 82,3% Me: 83% · σ: 10,4% · Mo: 85% | 12 | 8 | 171 | 80,0% Me: 80% · σ: 10,0% · Mo: 85% | 25 | 15 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 57 | 68,9% Me: 72,5% · σ: 25,1% · Mo: 89% | 148 | 39 | 33 | 74,7% Me: 74% · σ: 18,1% · Mo: 80% | 62 | 18 |
| język polski ustny (M) | 330 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 262 | 14 | 171 | 76,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 950 | 62 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 330 | 95,3% Me: 98% · σ: 6,1% · Mo: 100% | 3 | 2 | 171 | 93,5% Me: 96% · σ: 7,3% · Mo: 98% | 16 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 315 | 72,0% Me: 76% · σ: 19,5% · Mo: 80% | 28 | 11 | 132 | 68,5% Me: 70% · σ: 17,0% · Mo: 86% | 55 | 20 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 18 | 73,5% Me: 80% · σ: 15,9% · Mo: 80% | 67 | 24 | 28 | 77,1% Me: 81% · σ: 15,9% · Mo: 84% | 41 | 14 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 18 porównywalnych przedmiotów, IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KLEMENTYNY HOFFMANOWEJ wypada lepiej w 14, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA BATOREGO w 3, przy 1 remisach.
| Przedmiot | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KLEMENTYNY HOFFMANOWEJ | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA BATOREGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| język francuski | 87,2% | 52,7% | 34,5 pkt proc. |
| język niemiecki | 75,1% | 87,3% | 12,2 pkt proc. |
| język polski | 85,7% | 76,6% | 9,1 pkt proc. |
| geografia | 81,8% | 75,1% | 6,7 pkt proc. |
| język polski | 68,9% | 74,7% | 5,8 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język francuski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 6 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.