Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KLEMENTYNY HOFFMANOWEJ czy VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA IV? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 129 | 74,1% Me: 77% · σ: 13,6% · Mo: 77% | 29 | 4 | 66 | 74,0% Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 68% | 30 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 136 | 71,9% Me: 73% · σ: 17,5% · Mo: 73% | 25 | 6 | 64 | 67,1% Me: 68% · σ: 18,7% · Mo: 83% | 56 | 11 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 129 | 75,6% Me: 78% · σ: 18,9% · Mo: 93% | 18 | 4 | 37 | 73% Me: 78% · σ: 19,1% · Mo: 58% | 32 | 9 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 53 | 81,8% Me: 87% · σ: 13,7% · Mo: 87% | 17 | 10 | 36 | 80,2% Me: 83% · σ: 12,0% · Mo: 83% | 22 | 12 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 16 | 82,4% Me: 88% · σ: 17,9% · Mo: 88% | 15 | 4 | 22 | 86,3% Me: 92% · σ: 15,0% · Mo: 95% | 3 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 59,6% Me: 64% · σ: 21,6% · Mo: 60% | 62 | 12 | 17 | 73,6% Me: 72% · σ: 19,6% · Mo: 100% | 10 | 3 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 7 | 88,6% Me: 88% · σ: 3,0% · Mo: 85% | 12 | 6 | 6 | 94% Me: 94% · σ: 1,8% · Mo: 92% | 1 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 283 | 97,7% Me: 98% · σ: 2,4% · Mo: 98% | 7 | 4 | 163 | 97,3% Me: 98% · σ: 3,4% · Mo: 100% | 16 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 311 | 94,2% Me: 97% · σ: 7,6% · Mo: 100% | 8 | 7 | 173 | 93,6% Me: 95% · σ: 7,2% · Mo: 98% | 10 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 282 | 94,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 282 | 53 | 163 | 95,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 137 | 27 |
| język hiszpański poziom podstawowy (M) | 25 | 83,2% Me: 85% · σ: 11,9% · Mo: 83% | 15 | 7 | 9 | 82% Me: 87% · σ: 12,2% · Mo: 88% | 18 | 10 |
| język hiszpański poziom rozszerzony (M) | 33 | 60,8% Me: 59% · σ: 20,0% · Mo: 32% | 20 | 10 | 7 | 74,9% Me: 78% · σ: 16,5% · Mo: -% | 9 | 6 |
| język hiszpański ustny (M) | 25 | 70,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 29 | 16 | 9 | 66,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 31 | 18 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 15 | 96% Me: 97% · σ: 2,6% · Mo: 98% | 13 | 2 | 11 | 87,2% Me: 92% · σ: 10,6% · Mo: 93% | 46 | 22 |
| język niemiecki ustny (M) | 15 | 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 68 | 20 | 11 | 49% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 126 | 27 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 330 | 82,3% Me: 83% · σ: 10,4% · Mo: 85% | 12 | 8 | 186 | 80,5% Me: 82% · σ: 10,2% · Mo: 83% | 22 | 13 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 57 | 68,9% Me: 72,5% · σ: 25,1% · Mo: 89% | 148 | 39 | 30 | 74,9% Me: 72,5% · σ: 18,3% · Mo: 66% | 60 | 17 |
| język polski ustny (M) | 330 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 262 | 14 | 186 | 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 679 | 41 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 330 | 95,3% Me: 98% · σ: 6,1% · Mo: 100% | 3 | 2 | 186 | 95,3% Me: 96% · σ: 5,8% · Mo: 100% | 4 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 315 | 72,0% Me: 76% · σ: 19,5% · Mo: 80% | 28 | 11 | 162 | 73,3% Me: 74% · σ: 14,9% · Mo: 72% | 22 | 9 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 18 | 73,5% Me: 80% · σ: 15,9% · Mo: 80% | 67 | 24 | 20 | 86,9% Me: 88% · σ: 9,6% · Mo: 88% | 5 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 21 porównywalnych przedmiotów, IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KLEMENTYNY HOFFMANOWEJ wypada lepiej w 12, a VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA IV w 8, przy 1 remisach.
| Przedmiot | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KLEMENTYNY HOFFMANOWEJ | VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA IV | Różnica |
|---|---|---|---|
| język niemiecki | 75,1% | 49% | 26,1 pkt proc. |
| język hiszpański | 60,8% | 74,9% | 14,1 pkt proc. |
| informatyka | 59,6% | 73,6% | 14,0 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 73,5% | 86,9% | 13,4 pkt proc. |
| język niemiecki | 96% | 87,2% | 8,8 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 11 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.