Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KLEMENTYNY HOFFMANOWEJ vs 2 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. PAWŁA JASIENICY SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 27858)

IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KLEMENTYNY HOFFMANOWEJ

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 129 74,1% Me: 77% · σ: 13,6% · Mo: 77% 29 4 9 75,4% 🏆 Me: 80% · σ: 12,5% · Mo: 53% 23 3
chemia poziom rozszerzony (M) 136 71,9% Me: 73% · σ: 17,5% · Mo: 73% 25 6 12 77% 🏆 Me: 82,5% · σ: 18% · Mo: 83% 10 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 129 75,6% Me: 78% · σ: 18,9% · Mo: 93% 18 4 14 86,9% 🏆 Me: 90% · σ: 11,2% · Mo: 90% 1 1
geografia poziom rozszerzony (M) 53 81,8% Me: 87% · σ: 13,7% · Mo: 87% 17 10 10 83,2% 🏆 Me: 81,5% · σ: 7,2% · Mo: 80% 13 8
język angielski poziom podstawowy (M) 283 97,7% Me: 98% · σ: 2,4% · Mo: 98% 7 4 36 98,7% 🏆 Me: 100% · σ: 1,6% · Mo: 100% 2 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 311 94,2% Me: 97% · σ: 7,6% · Mo: 100% 8 7 41 95,4% 🏆 Me: 97% · σ: 4,3% · Mo: 97% 1 1
język angielski ustny (M) 282 94,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 282 53 36 96,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 110 21
język niemiecki poziom podstawowy (M) 15 96% Me: 97% · σ: 2,6% · Mo: 98% 13 2 5 97% 🏆 Me: 97% · σ: 2,3% · Mo: 97% 7 1
język niemiecki ustny (M) 15 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 68 20 5 76% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 66 18
język polski poziom podstawowy (M) 330 82,3% 🏆 Me: 83% · σ: 10,4% · Mo: 85% 12 8 43 77,4% Me: 78% · σ: 11,5% · Mo: 75% 70 28
język polski poziom rozszerzony (M) 57 68,9% Me: 72,5% · σ: 25,1% · Mo: 89% 148 39 9 76,7% 🏆 Me: 91% · σ: 26,9% · Mo: 97% 46 13
język polski ustny (M) 330 85,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 262 14 43 77,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 899 58
matematyka poziom podstawowy (M) 330 95,3% Me: 98% · σ: 6,1% · Mo: 100% 3 2 43 96,1% 🏆 Me: 98% · σ: 4,1% · Mo: 100% 2 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 315 72,0% Me: 76% · σ: 19,5% · Mo: 80% 28 11 34 81,1% 🏆 Me: 84% · σ: 11,0% · Mo: 84% 2 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 18 73,5% Me: 80% · σ: 15,9% · Mo: 80% 67 24 6 78% 🏆 Me: 76% · σ: 9,7% · Mo: 76% 36 11

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KLEMENTYNY HOFFMANOWEJ wypada lepiej w 2, a 2 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. PAWŁA JASIENICY SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO w 13.

Największe różnice

Przedmiot IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KLEMENTYNY HOFFMANOWEJ 2 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. PAWŁA JASIENICY SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO Różnica
fizyka 75,6% 86,9% 11,4 pkt proc.
matematyka 72,0% 81,1% 9,0 pkt proc.
język polski 85,7% 77,1% 8,6 pkt proc.
język polski 68,9% 76,7% 7,8 pkt proc.
chemia 71,9% 77% 5,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 11,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 129 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.