Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KLEMENTYNY HOFFMANOWEJ i XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 27858)

IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KLEMENTYNY HOFFMANOWEJ

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 25956)

XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 129 74,1% Me: 77% · σ: 13,6% · Mo: 77% 29 4 33 76,9% 🏆 Me: 77,5% · σ: 9,9% · Mo: 77% 14 2
chemia poziom rozszerzony (M) 136 71,9% Me: 73% · σ: 17,5% · Mo: 73% 25 6 28 74,6% 🏆 Me: 77,5% · σ: 18,6% · Mo: 92% 16 4
fizyka poziom rozszerzony (M) 129 75,6% 🏆 Me: 78% · σ: 18,9% · Mo: 93% 18 4 32 72,5% Me: 75% · σ: 19,7% · Mo: 40% 35 12
geografia poziom rozszerzony (M) 53 81,8% Me: 87% · σ: 13,7% · Mo: 87% 17 10 18 83,3% 🏆 Me: 86,5% · σ: 16,3% · Mo: 82% 11 7
historia poziom rozszerzony (M) 16 82,4% 🏆 Me: 88% · σ: 17,9% · Mo: 88% 15 4 25 80,5% Me: 82% · σ: 12,6% · Mo: 95% 22 6
informatyka poziom rozszerzony (M) 10 59,6% Me: 64% · σ: 21,6% · Mo: 60% 62 12 13 68,9% 🏆 Me: 72% · σ: 14,9% · Mo: -% 22 4
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 7 88,6% Me: 88% · σ: 3,0% · Mo: 85% 12 6 22 89,3% 🏆 Me: 90% · σ: 4,3% · Mo: 88% 8 4
język angielski poziom podstawowy (M) 283 97,7% 🏆 Me: 98% · σ: 2,4% · Mo: 98% 7 4 119 97,6% Me: 98% · σ: 3,0% · Mo: 100% 9 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 311 94,2% Me: 97% · σ: 7,6% · Mo: 100% 8 7 101 95,3% 🏆 Me: 97% · σ: 6,0% · Mo: 98% 2 2
język angielski ustny (M) 282 94,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 282 53 119 98,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 35 3
język francuski poziom podstawowy (M) 6 86% 🏆 Me: 83,5% · σ: 8,0% · Mo: 82% 2 2 8 85,8% Me: 87% · σ: 9,2% · Mo: 87% 3 3
język francuski ustny (M) 6 79,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 7 6 8 92,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1 1
język niemiecki poziom podstawowy (M) 15 96% 🏆 Me: 97% · σ: 2,6% · Mo: 98% 13 2 7 94,4% Me: 95% · σ: 4,1% · Mo: 92% 20 4
język niemiecki ustny (M) 15 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 68 20 7 95,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 12 1
język polski poziom podstawowy (M) 330 82,3% 🏆 Me: 83% · σ: 10,4% · Mo: 85% 12 8 135 80,7% Me: 80% · σ: 11,8% · Mo: 88% 17 12
język polski poziom rozszerzony (M) 57 68,9% Me: 72,5% · σ: 25,1% · Mo: 89% 148 39 40 82,2% 🏆 Me: 90% · σ: 20,9% · Mo: 100% 16 5
język polski ustny (M) 330 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 262 14 135 88,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 124 2
matematyka poziom podstawowy (M) 330 95,3% 🏆 Me: 98% · σ: 6,1% · Mo: 100% 3 2 135 92,0% Me: 96% · σ: 11,1% · Mo: 100% 27 14
matematyka poziom rozszerzony (M) 315 72,0% Me: 76% · σ: 19,5% · Mo: 80% 28 11 95 73,0% 🏆 Me: 78% · σ: 15,4% · Mo: 78% 24 10
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 18 73,5% Me: 80% · σ: 15,9% · Mo: 80% 67 24 14 90,3% 🏆 Me: 91% · σ: 8,2% · Mo: 90% 1 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 20 porównywalnych przedmiotów, IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KLEMENTYNY HOFFMANOWEJ wypada lepiej w 6, a XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO w 13, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KLEMENTYNY HOFFMANOWEJ XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO Różnica
język niemiecki 75,1% 95,3% 20,2 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 73,5% 90,3% 16,8 pkt proc.
język polski 68,9% 82,2% 13,3 pkt proc.
język francuski 79,5% 92,2% 12,8 pkt proc.
informatyka 59,6% 68,9% 9,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 20,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.