Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM SOKRATES czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kołobrzeg | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 5 | 50,6% Me: 45% · σ: 11,7% · Mo: -% | 589 | 1 | 38 | 49,2% Me: 50% · σ: 18,1% · Mo: 50% | 631 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 15 | 77,7% Me: 82% · σ: 20,8% · Mo: 82% | 1658 | 2 | 152 | 93,8% Me: 95% · σ: 5,8% · Mo: 95% | 221 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 15 | 96,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 108 | 1 | 152 | 97,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 47 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 16 | 57,5% Me: 58,5% · σ: 13,6% · Mo: 38% | 1709 | 4 | 152 | 76,3% Me: 78% · σ: 13,8% · Mo: 90% | 95 | 1 |
| język polski ustny (M) | 16 | 82,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 434 | 1 | 152 | 76,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 965 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 16 | 53,8% Me: 50% · σ: 26,9% · Mo: 46% | 1788 | 4 | 152 | 73,8% Me: 77% · σ: 19,0% · Mo: 92% | 508 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 22% Me: 22% · σ: 12,8% · Mo: 38% | 1275 | 2 | 65 | 45,9% Me: 44% · σ: 27,5% · Mo: 60% | 441 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 75%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM SOKRATES wypada lepiej w 2, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU w 5.
| Przedmiot | LICEUM SOKRATES | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 22% | 45,9% | 23,9 pkt proc. |
| matematyka | 53,8% | 73,8% | 20 pkt proc. |
| język polski | 57,5% | 76,3% | 18,8 pkt proc. |
| język angielski | 77,7% | 93,8% | 16,2 pkt proc. |
| język polski | 82,9% | 76,5% | 6,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 24,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 23,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 65 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.