Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM WETERYNARYJNE ZSA CZŁUCHÓW vs TECHNIKUM EKONOMICZNE ZSA CZŁUCHÓW. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 278170)

TECHNIKUM WETERYNARYJNE ZSA CZŁUCHÓW

📍 Człuchów | Zdawalność: 92,3%

SZKOŁA B (RSPO: 50344)

TECHNIKUM EKONOMICZNE ZSA CZŁUCHÓW

📍 Człuchów | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 25 66,9% Me: 73% · σ: 25,5% · Mo: 37% 2845 6 13 69,2% 🏆 Me: 73% · σ: 24,1% · Mo: 97% 2575 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 9 72,9% 🏆 Me: 78% · σ: 18,7% · Mo: -% 1069 3 5 56,2% Me: 53% · σ: 23,5% · Mo: -% 2760 6
język angielski ustny (M) 25 72,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2580 7 12 72,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2603 8
język polski poziom podstawowy (M) 26 58,2% Me: 60% · σ: 16,8% · Mo: 68% 1613 4 13 65,2% 🏆 Me: 65% · σ: 10,8% · Mo: 73% 831 1
język polski ustny (M) 26 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1771 4 12 79,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 677 2
matematyka poziom podstawowy (M) 26 55% Me: 53% · σ: 17,5% · Mo: 48% 1664 4 13 59,1% 🏆 Me: 58% · σ: 18,3% · Mo: 58% 1357 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM EKONOMICZNE ZSA CZŁUCHÓW ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,3%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM WETERYNARYJNE ZSA CZŁUCHÓW wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM EKONOMICZNE ZSA CZŁUCHÓW w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM WETERYNARYJNE ZSA CZŁUCHÓW TECHNIKUM EKONOMICZNE ZSA CZŁUCHÓW Różnica
język angielski 72,9% 56,2% 16,7 pkt proc.
język polski 69,3% 79,8% 10,4 pkt proc.
język polski 58,2% 65,2% 7,0 pkt proc.
matematyka 55% 59,1% 4,1 pkt proc.
język angielski 66,9% 69,2% 2,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 7,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 5 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.