Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. SZPITALNEJ 29, 44-194 KNURÓW? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 278126)

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA

📍 Knurów | Zdawalność: 69,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 12 25,4% 🏆 Me: 23,5% · σ: 14,5% · Mo: 10% 1504 2 14 16,2% Me: 16% · σ: 4,2% · Mo: 13% 2113 3
język angielski poziom podstawowy (M) 36 80,4% 🏆 Me: 92% · σ: 24,2% · Mo: 98% 1396 2 64 63,2% Me: 69,5% · σ: 24,9% · Mo: 93% 3219 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 30 68,5% 🏆 Me: 77% · σ: 25,7% · Mo: 77% 1497 1 46 41,0% Me: 35% · σ: 21,8% · Mo: 60% 3869 5
język angielski ustny (M) 36 79,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1720 3 64 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2823 5
język polski poziom podstawowy (M) 38 54,7% Me: 57,5% · σ: 21,2% · Mo: 27% 2082 3 64 56,7% 🏆 Me: 57% · σ: 12,2% · Mo: 57% 1842 2
język polski poziom rozszerzony (M) 9 39,9% 🏆 Me: 31% · σ: 30,7% · Mo: 31% 1122 2 5 3,4% Me: 0% · σ: 6,8% · Mo: 0% 2270 3
język polski ustny (M) 36 68,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1849 2 64 53,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3612 4
matematyka poziom podstawowy (M) 38 39,5% 🏆 Me: 32% · σ: 26,2% · Mo: 18% 3227 4 64 35,3% Me: 36% · σ: 15,5% · Mo: 18% 3585 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA ma wyższą zdawalność ogólną (69,4% vs 64,1%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA wypada lepiej w 7, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. SZPITALNEJ 29, 44-194 KNURÓW w 1.

Największe różnice

Przedmiot NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. SZPITALNEJ 29, 44-194 KNURÓW Różnica
język polski 39,9% 3,4% 36,5 pkt proc.
język angielski 68,5% 41,0% 27,5 pkt proc.
język angielski 80,4% 63,2% 17,2 pkt proc.
język polski 68,6% 53,9% 14,7 pkt proc.
biologia 25,4% 16,2% 9,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 5 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.