Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA czy TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. SZPITALNEJ 29, 44-194 KNURÓW? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 278126)

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA

📍 Knurów | Zdawalność: 69,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 36 80,4% 🏆 Me: 92% · σ: 24,2% · Mo: 98% 1396 2 33 79,4% Me: 87% · σ: 19,6% · Mo: 92% 1484 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 30 68,5% 🏆 Me: 77% · σ: 25,7% · Mo: 77% 1497 1 22 67,4% Me: 75,5% · σ: 23,3% · Mo: 80% 1599 3
język angielski ustny (M) 36 79,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1720 3 33 84,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1094 1
język polski poziom podstawowy (M) 38 54,7% 🏆 Me: 57,5% · σ: 21,2% · Mo: 27% 2082 3 33 54,6% Me: 57% · σ: 12,2% · Mo: 58% 2084 4
język polski ustny (M) 36 68,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1849 2 33 44,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4269 5
matematyka poziom podstawowy (M) 38 39,5% Me: 32% · σ: 26,2% · Mo: 18% 3227 4 33 43,1% 🏆 Me: 38% · σ: 20,3% · Mo: 28% 2871 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. SZPITALNEJ 29, 44-194 KNURÓW ma wyższą zdawalność ogólną (81,8% vs 69,4%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. SZPITALNEJ 29, 44-194 KNURÓW w 2, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. SZPITALNEJ 29, 44-194 KNURÓW Różnica
język polski 68,6% 44,2% 24,4 pkt proc.
język angielski 79,1% 84,5% 5,3 pkt proc.
matematyka 39,5% 43,1% 3,6 pkt proc.
język angielski 68,5% 67,4% 1,1 pkt proc.
język angielski 80,4% 79,4% 1,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 12,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 36 osób w szkole A i 33 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.