Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA vs TECHNIKUM NR 1 W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. 1 GO MAJA 21, 44-190 KNURÓW. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 278126)

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA

📍 Knurów | Zdawalność: 69,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 6 43,2% 🏆 Me: 42% · σ: 17,7% · Mo: 25% 890 2 9 35,2% Me: 37% · σ: 11,1% · Mo: -% 1329 3
język angielski poziom podstawowy (M) 36 80,4% 🏆 Me: 92% · σ: 24,2% · Mo: 98% 1396 2 74 75,4% Me: 81% · σ: 19,9% · Mo: 92% 1905 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 30 68,5% 🏆 Me: 77% · σ: 25,7% · Mo: 77% 1497 1 60 61,9% Me: 62,5% · σ: 26,0% · Mo: 83% 2152 4
język angielski ustny (M) 36 79,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1720 3 74 73,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2441 4
język polski poziom podstawowy (M) 38 54,7% 🏆 Me: 57,5% · σ: 21,2% · Mo: 27% 2082 3 74 48,2% Me: 48% · σ: 15,1% · Mo: 48% 2949 5
język polski ustny (M) 36 68,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1849 2 74 59,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3033 3
matematyka poziom podstawowy (M) 38 39,5% Me: 32% · σ: 26,2% · Mo: 18% 3227 4 74 51,4% 🏆 Me: 51% · σ: 20,2% · Mo: 52% 2023 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 5 20,4% 🏆 Me: 22% · σ: 17,3% · Mo: 2% 1362 2 17 19,3% Me: 8% · σ: 20,2% · Mo: 0% 1416 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. 1 GO MAJA 21, 44-190 KNURÓW ma wyższą zdawalność ogólną (87,8% vs 69,4%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 1 W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. 1 GO MAJA 21, 44-190 KNURÓW w 1.

Największe różnice

Przedmiot NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA TECHNIKUM NR 1 W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. 1 GO MAJA 21, 44-190 KNURÓW Różnica
matematyka 39,5% 51,4% 12,0 pkt proc.
język polski 68,6% 59,3% 9,3 pkt proc.
geografia 43,2% 35,2% 7,9 pkt proc.
język angielski 68,5% 61,9% 6,6 pkt proc.
język polski 54,7% 48,2% 6,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 18,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 12,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 74 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.