Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W BOCHNI czy BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Bochnia | Zdawalność: 22,7%
📍 Gniezno | Zdawalność: 37,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 22 | 54% Me: 50,5% · σ: 26,7% · Mo: 25% | 3956 | 8 | 16 | 53,3% Me: 59% · σ: 25,2% · Mo: 23% | 3992 | 14 |
| język angielski ustny (M) | 22 | 73,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2369 | 6 | 16 | 63,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3625 | 13 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 23 | 34,1% Me: 35% · σ: 16,7% · Mo: 47% | 4153 | 8 | 16 | 40,9% Me: 43% · σ: 14,3% · Mo: 38% | 3733 | 13 |
| język polski ustny (M) | 22 | 60,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2887 | 8 | 16 | 57,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3225 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 22 | 23,4% Me: 20% · σ: 10,3% · Mo: 16% | 4242 | 8 | 16 | 24,8% Me: 22% · σ: 13,1% · Mo: 8% | 4176 | 16 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE ma wyższą zdawalność ogólną (37,5% vs 22,7%).
Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W BOCHNI wypada lepiej w 3, a BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE w 2.
| Przedmiot | NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W BOCHNI | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 73,9% | 63,6% | 10,3 pkt proc. |
| język polski | 34,1% | 40,9% | 6,8 pkt proc. |
| język polski | 60,3% | 57,6% | 2,6 pkt proc. |
| matematyka | 23,4% | 24,8% | 1,4 pkt proc. |
| język angielski | 54% | 53,3% | 0,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 14,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 10,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 22 osób w szkole A i 16 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.