Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W BOCHNI czy RZEMIEŚLNICZA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W TARNOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Bochnia | Zdawalność: 22,7%
📍 Tarnów | Zdawalność: 38,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 22 | 54% Me: 50,5% · σ: 26,7% · Mo: 25% | 3956 | 8 | 31 | 53,6% Me: 45% · σ: 24,7% · Mo: 22% | 3981 | 23 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 10 | 52,9% Me: 55% · σ: 28,3% · Mo: -% | 3105 | 8 | 13 | 49,2% Me: 47% · σ: 26,3% · Mo: 37% | 3397 | 23 |
| język angielski ustny (M) | 22 | 73,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2369 | 6 | 31 | 66,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3363 | 23 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 23 | 34,1% Me: 35% · σ: 16,7% · Mo: 47% | 4153 | 8 | 31 | 45,3% Me: 43% · σ: 13,2% · Mo: 40% | 3330 | 24 |
| język polski ustny (M) | 22 | 60,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2887 | 8 | 31 | 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 595 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 22 | 23,4% Me: 20% · σ: 10,3% · Mo: 16% | 4242 | 8 | 31 | 21,6% Me: 20% · σ: 9,8% · Mo: 14% | 4327 | 28 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
RZEMIEŚLNICZA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W TARNOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (38,7% vs 22,7%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W BOCHNI wypada lepiej w 4, a RZEMIEŚLNICZA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W TARNOWIE w 2.
| Przedmiot | NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W BOCHNI | RZEMIEŚLNICZA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W TARNOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 60,3% | 80,8% | 20,5 pkt proc. |
| język polski | 34,1% | 45,3% | 11,2 pkt proc. |
| język angielski | 73,9% | 66,0% | 7,9 pkt proc. |
| język angielski | 52,9% | 49,2% | 3,7 pkt proc. |
| matematyka | 23,4% | 21,6% | 1,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 16,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 20,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 22 osób w szkole A i 31 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.