Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W IŁAWIE i SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA W OLSZTYNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 277947)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W IŁAWIE

📍 Iława | Zdawalność: 11,1%

SZKOŁA B (RSPO: 480802)

SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA W OLSZTYNIE

📍 Olsztyn | Zdawalność: 10,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 27 45,7% 🏆 Me: 40% · σ: 27,7% · Mo: 35% 4313 7 26 40,3% Me: 34% · σ: 26,3% · Mo: 13% 4435 32
język angielski poziom rozszerzony (M) 7 39,1% Me: 38% · σ: 16,7% · Mo: 45% 3929 5 9 40% 🏆 Me: 30% · σ: 28,6% · Mo: -% 3903 30
język angielski ustny (M) 27 44,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4471 7 21 50,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4333 32
język polski poziom podstawowy (M) 27 19,3% 🏆 Me: 15% · σ: 12,8% · Mo: 5% 4552 8 26 18,7% Me: 15% · σ: 15,4% · Mo: 7% 4563 32
język polski ustny (M) 27 50,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3886 5 21 45,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4204 30
matematyka poziom podstawowy (M) 27 20,3% 🏆 Me: 20% · σ: 8,8% · Mo: 10% 4385 6 26 18,2% Me: 18% · σ: 5,8% · Mo: 14% 4488 32

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W IŁAWIE ma wyższą zdawalność ogólną (11,1% vs 10,5%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W IŁAWIE wypada lepiej w 4, a SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA W OLSZTYNIE w 2.

Największe różnice

Przedmiot BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W IŁAWIE SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA W OLSZTYNIE Różnica
język angielski 44,7% 50,2% 5,5 pkt proc.
język polski 50,9% 45,5% 5,4 pkt proc.
język angielski 45,7% 40,3% 5,3 pkt proc.
matematyka 20,3% 18,2% 2,1 pkt proc.
język angielski 39,1% 40% 0,9 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 5,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 27 osób w szkole A i 21 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.